Rozpoczęła się akcja „Bez stresu dla środowiska” 2022/2023

17 października ruszyła zbiórka zużytych baterii w ramach akcji edukacyjnej „Bez stresu dla środowiska 2022/2023”. W kolejnej już edycji tego przedsięwzięcia mogą wziąć udział wszystkie białostockie placówki oświatowe. Zbierając baterie szkoły i przedszkola będą eko, a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Konkurs na zbiórkę zużytych baterii w miejskich placówkach oświatowych potrwa od 17 października 2022 r. do 19 maja 2023 r. Zgłoszenia w postaci podpisanych skanów należy przesłać na adres dgk@um.bialystok.pl do 4 listopada 2022 r. Poniżej zostały zamieszczone: regulamin zbiórki i formularz zgłoszeniowy. W razie potrzeby trzeba kontaktować się z Justyną Krygowską z Urzędu Miejskiego w Białymstoku (tel. 85 869 69 34, e-mail: jkrygowska@um.bialystok.pl).

Celem zbiórki jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży oraz zebranie jak najwięcej zużytych baterii, które są niebezpiecznym odpadem (zagrażającym ludziom i środowisku).

– Zachęcam do udziału w tej inicjatywie, tym bardziej, że najaktywniejsze placówki oświatowe zostaną nagrodzone – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich to EKOSZKOŁA, która została podzielona na trzy podkategorie: szkoły małe (99 i mniej uczniów), średnie (od 100 do 349 uczniów) i duże (350 i więcej uczniów). Druga kategoria to EKOPRZEDSZKOLE. Została podzielona na dwie podkategorie: przedszkola małe (99 i mniej dzieci) i duże (100 i więcej dzieci). Tytuł EKOSZKOŁY i EKOPRZEDSZKOLA otrzymają placówki, które zbiorą najwięcej kilogramów baterii w przeliczeniu na liczbę uczniów/przedszkolaków podaną w formularzu zgłoszeniowym.

W poprzedniej edycji konkursu uczestniczyło 126 placówek, które zebrały prawie 13 ton zużytych baterii.

Powrót na początek strony