O systemie gospodarki odpadami w mieście na Targach Młody Białystok 2023

O produkcji energii z odpadów oraz zasadach selektywnej zbiórki mogli porozmawiać mieszkańcy Białegostoku, którzy odwiedzili stoisko spółki PUHP LECH podczas Targów Dziecięco-Młodzieżowych Młody Białystok 2023, które odbyły się 24-26 marca na Stadionie Miejskim.

Ilustracja do artykułu targi04.jpg

Na stoisku miejskiej spółki LECH, dzieci mogły wziąć udział w grze dotyczącej segregacji śmieci w domach. Na tablicy edukacyjnej trzeba było umieścić odpady w odpowiednich kontenerach: niebieskim, żółtym, brązowym, zielonym i czarnym.

Goście targów, którzy odwiedzili stoisko mogli też przenieść się do spalarni odpadów (ZUOK Białystok) na wirtualną wycieczkę dzięki okularom VR360.

Pracownicy spółki LECH zachęcali też do odwiedzenia ZUOK w Białymstoku podczas wycieczek zorganizowanych oraz dni otwartych, które będą odbywać się w tym roku. Najbliższa okazja dla osób indywidualnych do udziału w dniu otwartym będzie 15 kwietnia. Już w przyszłym tygodniu – 3 kwietnia - uruchomimy na naszej stronie internetowej formularz do zapisów na to wydarzenie. Serdecznie zapraszamy do udziału w wycieczce, w której dowiedzą się Państwo:
- gdzie trafiają śmieci wyrzucane przez mieszkańców Białegostoku i gmin z aglomeracji białostockiej
- jak sortujemy odpady w ZUOK w Hryniewiczach
- jak produkujemy energię cieplną i elektryczną dzięki spalaniu odpadów w ZUOK Białystok.

Powrót na początek strony