Aktualności

 • Ilustracja do artykułu czerwone.jpg

  Drobne odpady wyrzucamy już tylko do czerwonych pojemników

  W związku ze zmianą organizacji zbiórki elektroodpadów na terenie miasta Białegostoku, drobne elektroodpady można wrzucać już tylko do czerwonych pojemników, które znajdują się w lokalizacjach oznaczonych na mapie. Zgodnie z planem zielone pojemniki znikają już z ulic miasta.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 04_resize.jpg

  Umowa na budowę nowoczesnej kompostowni w trybie „Zaprojektuj i zbuduj” podpisana

  Umowa na budowę kompostowni została dziś podpisana między Zarządem P.U.H.P. LECH w Białymstoku a Konsorcjum MTM Budownictwo Sp. z o.o. (Lider) i MTM Ekotechnika Sp. z o.o. Instalacja, która zostanie oddana do użytku w 2025 r. na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach. W imieniu miejskiej spółki LECH umowę podpisywali: Prezes Zarządu Michał Stefanowicz i Wiceprezes Zarządu Alina Pisiecka.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu mapa1.jpg

  Nowoczesna kompostownia odpadów zielonych i bio powstanie w naszym systemie

  Nowoczesna kompostowania powstanie w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach. Jest to kolejny element kompleksowego systemu gospodarki odpadami w Białymstoku, który realizować będzie miejska spółka P.U.H.P. LECH. Instalacja ma być oddana do użytku w 2025 r. Rozwiązania technologiczne zapewnią minimalizację uciążliwości odorowych dla ludzi i środowiska.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu certyfiklat strona.jpg

  Certyfikat na wytwarzanie paliwa alternatywnego i Pre-RDF w ZUOK Hryniewicze

  W ostatnich dniach lipca miejska spółka LECH ponownie otrzymała certyfikat na produkcję paliwa alternatywnego i Pre-RDF, które powstają w Zakładzie Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach. Certyfikat ten pozwala nam uczestniczyć w Systemie KZR INiG (System Kryteriów Zrównoważonego Rozwoju INiG), certyfikowanej, zrównoważonej produkcji biopaliw, którego administratorem jest Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu dni otwarte 17czerwca2023 NEW_0000.jpg

  17 czerwca Dzień Otwarty w ZUOK Białystok. Rejestrację uczestników.

  Zapraszamy na Dzień Otwarty w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku, który odbędzie się w najbliższą sobotę 17 czerwca.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 20230513_212742 (1)_resize.jpg

  Noc Muzeów: mieszkańcy zwiedzali ZUOK Białystok

  Po raz pierwszy w historii mieszkańcy mogli odwiedzić w sobotę Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku podczas nocnych wycieczek odbywających się w ramach białostockiej Nocy Muzeów. Dla wszystkich było to interesujące przeżycie zobaczyć spalarnię w świetle kolorowych reflektorów oświetlających instalację.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu IMG_8286.JPG

  Zmiany w ilościach pojemników na odpady komunalne

  Od początku bieżącego roku na nieruchomościach wielorodzinnych zlokalizowanych w Białymstoku, wprowadzane są zmiany w ilości pojemników na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. Jest to spowodowane koniecznością zachowania właściwej proporcji pomiędzy czarnymi pojemnikami, a pojemnikami na papier oraz metale i tworzywa sztuczne.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 325221613_896744378018098_420970367249023025_n.jpg

  Nowe czerwone pojemniki na elektroodpady w Białymstoku

  Na terenie Białegostoku ustawiane są czerwone, specjalistyczne pojemniki na elektroodpady. Obecnie stoją już w 30 punktach miasta. W niedalekiej przyszłości będzie można wyrzucać elektroodpady do 70 takich pojemników.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu nocmuzeow.jpg

  13 maja: Noc Muzeów w ZUOK Białystok - zapisy zakończone

  Z powodu wyczerpania się miejsc, zakończyliśmy zapisy na nocne zwiedzanie instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych. Po raz pierwszy ZUOK w Białymstoku będzie można obejrzeć podczas wieczornych wycieczek zorganizowanych w ramach Nocy Muzeów, zaplanowanych 13 maja.

  Czytaj więcej
Powrót na początek strony