Mieszkańcy i przedsiębiorcy zwiedzali ZUOK Białystok

Pierwsza sobota lata stała pod znakiem wycieczek w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku. Instalację prowadzoną przez miejską spółkę LECH, odwiedzili mieszkańcy w ramach Dnia Otwartego oraz goszczący w Białymstoku przedsiębiorcy z całego kraju.

Ilustracja do artykułu miniatura.jpg

W sobotę w spalarni odpadów komunalnych przy ul. Andersa odbyły się Dni Otwarte, w których mogą wziąć wszyscy chętni. Wystarczy zarejestrować się na naszej stronie internetowej. Zwiedzanie w takiej formule odbywa się w weekend kilka razy w ciągu roku. Przez cały czas w dni powszednie spalarnię mogą odwiedzać grupy zorganizowane.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA WYCIECZEK ZORGANIZOWANYCH >>

W ostatni weekend Dzień Otwarty był dodatkowo wzbogacony o zwiedzanie spalarni przez uczestników III Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorcy, który odbywał się w Białymstoku, a był współorganizowany przez białostocką Izbę Przemysło0wo-Handlową. Przedsiębiorcy z całej Polski odwiedzili ZUOK w piątek i sobotę.

Zwiedzający mieli okazję zobaczyć jak dzięki spalaniu odpadów komunalnych produkujemy energię elektryczną i cieplną. Białostocki zakład jest jedną z zaledwie ośmiu działających w Polsce spalarni odpadów komunalnych.

W ciągu roku spalamy prawie 120 tys. ton odpadów. Dzięki temu produkujemy ok 50 tys MWh energii elektrycznej i 350 tys. GJ ciepła systemowego, które trafia do domów w mieście ogrzewanych z miejskiej ciepłowniczej.

Następna okazja do obejrzenia ZUOK dla osób indywidualnych już po wakacjach.

Powrót na początek strony