Eco Harmonogram: telefon przypomni kiedy jest odbiór odpadów

Eco Harmonogram to ogólnopolska aplikacja, z której od 1 października mogą korzystać mieszkańcy Białegostoku. Dzięki niej telefon będzie przypominać, kiedy z naszej posesji odbierane są odpady komunalne.

Ilustracja do artykułu ecoharmonogram2.jpg

Od 1 października 2018 r. w Białymstoku weszły w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych, które zobowiązują nas do odrębnego wyrzucania papieru, szkła, tworzyw sztucznych wraz z metalami, bioodpadów i odpadów zielonych. Miejsca Gromadzenia Odpadów (MGO) zostały wyposażone w dodatkowe kontenery lub worki do odrębnego gromadzenia odpadów komunalnych z podziałem na kolory identyfikujące rodzaje odpadów.

SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA SEGREGACJI ODPADÓW >>

Mieszkańcy Białegostoku mogą znaleźć harmonogramy odbioru odpadów na naszej stronie internetowej.

HARMONOGRAMY >>

Nowością jest możliwość skorzystania z mobilnej aplikacji, po zainstalowaniu której telefon komórkowym będzie przypominać o zbliżającym się terminie odbioru odpadów. To ogólnopolskie narzędzie Eco Harmonogram, które można zainstalować pobierając je ze sklepów Androida (Google Play), Aplle'a (App Store) i Windowsa (Windows Store).

Białostoczanie mogą korzystać z aplikacji od  1 października. Po wprowadzeniu programu swojego adresu, oprócz automatycznych powiadomień, w telefonie znajdziemy informacje o planowanych odbiorach oraz zasadach segregacji śmieci.

Poniżej film z instrukcją jak korzystac z aplikacji Eco Harmonogram.

Powrót na początek strony