Drobne odpady wyrzucamy już tylko do czerwonych pojemników

W związku ze zmianą organizacji zbiórki elektroodpadów na terenie miasta Białegostoku, drobne elektroodpady można wrzucać już tylko do czerwonych pojemników, które znajdują się w lokalizacjach oznaczonych na mapie. Zgodnie z planem zielone pojemniki znikają już z ulic miasta.

Ilustracja do artykułu czerwone.jpg

Na terenie Białegostoku od kilku miesięcy ustawiane są czerwone, specjalistyczne pojemniki na elektroodpady. Obecnie stoją już w ponad 60 punktach. Niebawem elektroodpady będzie można wyrzucać do 85 takich pojemników znajdujących się na terenie całego miasta.

Przypomnijmy, blisko rok temu, 2 września 2022 r. doszło do zawarcia trójstronnej umowy współpracy z firmą MB Recycling Sp. z o.o. oraz Fundacją Odzyskaj Środowisko pn. „System Zbierania Elektrycznych Śmieci w Mieście Białystok” , której celem jest zapewnienie efektywnej gospodarki elektroodpadami pochodzącymi z gospodarstw domowych w postaci zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) oraz baterii. Dzięki umowie, na terenie Białegostoku - w ciągu minionego roku - sukcesywnie przybywało czerwonych, specjalistycznych pojemników na elektroodpady, wykorzystujących najnowsze zdobycze techniki w celu zapewnienia monitoringu i kompleksowej obsługi logistycznej.

W najbliższych dniach zniknie definitywnie reszta starych, zielonych pojemników na elektroodpady. Zielone pojemniki zostaną w całości zastąpione na czerwone.

Przypominamy, że w ramach wspomnianego porozumienia firma MB Recycling bezpłatnie odbiera także duży, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (np. lodówki, pralki itp.) bezpośrednio z domów i mieszkań białostoczan.

 

Powrót na początek strony