III Ekologiczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Białegostoku

Ilustracja do artykułu GP010243.JPG

20 czerwca 2026 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 6 Zespołu Szkół Technicznych w Białymstoku rozegrany został III Ekologiczny Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku. Turniej uroczyście otworzył Pan Tadeusz Truskolaski Prezydent Miasta Białegostoku.

Organizację turnieju powierzono Klubowi Szachowemu Hetman Białystok. Funkcję sędziego głównego pełnił Michał Czarnowicz, sędzią asystentem był Sebastian Sapiński, a sędziami rundowymi – Szymon Zajkowski oraz Cezary Kozłowski.

W zawodach wzięło udział ponad 90 uczestników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych i klasyfikacyjnych: do lat 8, do lat 12, do lat 18 oraz OPEN.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kategoria do lat 8:
I miejsce – Franciszek Kupiński
II miejsce – Robert Radziszewski
III miejsce – Piotr Prus

Kategoria do lat 12:
I miejsce – Mieszko Rogiński
II miejsce – Mateusz Siedlecki
III miejsce – Michał Troc

Kategoria do lat 18:
I miejsce – Emil Wawiernia
II miejsce – Szymon Grecki
III miejsce – Piotr Mikulicz

Kategoria OPEN:
I miejsce – Jan Król
II miejsce – GM Tomasz Markowski
III miejsce – Hubert Backiel

„Królewska gra” – szachy – rozwija umiejętność logicznego i strategicznego myślenia, uczy przewidywania konsekwencji oraz podejmowania świadomych decyzji. To podobnie jak dbanie o środowisko pokazuje, że codzienne wybory mają realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość – w tym na czystość i estetykę naszego miasta.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Turnieju. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia w przyszłym roku.

 

Powrót na początek strony