wyszukajPrzedszkole Samorządowe nr 81 "Brzoskwiniowy Raj"

Przedszkole Samorządowe nr 81 "Brzoskwioniowy Raj" mieści się w najnowszym i najbardziej nowoczesnym budynku w Białymstoku.

Przedszkole liczy 6 grup, do których uczęszcza 150 cudownych przedszkolaków.

Optymistyczny personel zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój, organzując szereg niestandardowych kół zainteresowań, tj. koło kreatywne, cyrkowe, języka hiszpańskiego.

Zaangażowanie nauczycieli w życie przedszkola oraz chęć współpracy ze strony rodziców sprawiają, że w tym miejscu panuje miła i rodzinna atmosfera.

MARZEC


Pomysły na wykorzystanie butelk PET

150 przedszkolaków z „Brzoskwiniowego Raju” wzięło udział w praktycznej lekcji ekologii. Dzieciaki dowiedziały się, w jaki sposób można kreatywnie wykorzystać odpady – w tym przypadku butelki PET. Rodzice zaangażowali się do zbierania materiałów, które zostały wykorzystane do prac plastycznych.

12 nauczycielek przeprowadziło zajęcia z wykorzystaniem surowców wtórnych. W ramach integracji, grupy połączyły się ze sobą, a dzięki współpracy powstały 4 duże prace przestrzenne, takie jak: zajączek wielkanocny, kanapa dla lalek, zestaw instrumentów perkusyjnych oraz ekodoniczki.

Dzieci z „Brzoskwiniowego Raju” wykazały się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem! Miał bardzo dużo pomysłów na twórcze wykorzystanie butelki. Dość trudnym zadaniem okazało się łączenie materiałów, ale z niewielką pomocą nauczycielek, dzieci poradziły sobie doskonale.

Podjęte działania są dla nas inspiracją do dalszej pracy, w której wykorzystamy kreatywne pomysły dzieci.

galeria z realizacji zadania poniżej

 

Ekologiczny Pokaz Mody

21 marca 150 przedszkolaków z „Brzoskwiniowego Raju” wspólnie powitało wiosnę! Tego dnia nie mogło zabraknąć kolorowych strojów, wykonanych z surowców wtórnych.

Do przygotowań włączyli się rodzice, którzy wraz z dziećmi wykazali się wielką kreatywnością, projektując kostiumy z butelek, reklamówek, nakrętek, opakowań plastikowych oraz makulatury.

12 nauczycielek przeprowadziło Ekologiczny Pokaz Mody, podczas którego zaprezentowano prawie 100 fantastycznych kreacji. Wykonanie strojów okazało się dość łatwym zadaniem – przedszkolaki musiały jednak opracować specjalny sposób poruszania się, by zaprezentować kostiumy w całej okazałości.

Wszystkie dzieci bawiły się razem na sali gimnastycznej, a następnie udały się na spacer, by cieszyć się wiosenną pogodą.

Przedszkolaki nie zapomniały też o zbiórce nakrętek, zebraliśmy  ponad 60 kg. – Dziękujemy rodzicom ;)

galeria z realizacji zadania poniżej

 

KWIECIEŃ

Wykorzystanie kartonu

Kwiecień w Brzoskwiniowym Raju to „miesiąc bez zabawek”. W tym czasie dzieci bawią się jedynie zabawkami, które stworzyły przy pomocy nauczycielek lub rodziców.

150 dzieci uczęszczających do przedszkola, codziennie wykonują prace plastyczne, przestrzenne zabawki, które służą do zabawy w grupie. Całe szczęście, że pracuje tu 12 kreatywnych nauczycielek!

Każda z sześciu grup stworzyła bardzo ciekawe prace. Z surowców, które były przeznaczone do wyrzucenia powstały meble, zagrody dla zwierząt, sprzęt AGD, zwierzęta oraz domek z lalkami. Jedna z grup, zbudowała nawet tajną bazę!

Do pracy zostali zaangażowane również rodziny naszych przedszkolaków. 25 rodziców wzięło udział w zajęciach otwartych, podczas których wraz z dziećmi i Panią Irenką przenieśli się  w kosmiczny świat, tworząc kartonowe rakiety.

Jak się okazało, do zabawy dzieci nie potrzebują drogich zabawek, wystarczy jedynie karton, wyobraźnia i pomoc kogoś bliskiego.

galeria z realizacji zadania poniżej

 

 

 
loading