wyszukajPrzedszkole Samorządowe nr 7 "Kasztanowy Zakątek"

Przedszkole Samorządowe nr 7 "Kasztanowy Zakątek"

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Od zawsze priorytetem działania placówki jest dobro dziecka. Każdego dnia dokładamy starań, aby dzieci czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić im bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

Eko-Biżuteria na Dzień Kobiet

W tworzeniu eko – biżuterii wzięło 21 dzieci i 3 panie nauczycielki. Początkowo przyniesione materiały wywołały zdziwienie wśród dzieci. W trakcie prac wątpliwości szybko zostały rozwiane. Nasze pociechy zrozumiały, że biżuterię można robić praktycznie ze wszystkiego. Wykorzystaliśmy gąbki, rolki, płyty cd, zawieszki od bombek, baterie a nawet karty telefoniczne. Zabawa była wspaniała.

Eko-przedstawienie na I Dzień Wiosny

W przedstawieniu wzięło udział 30 dzieci, w tym 3 nauczycieli i 3 panie pomoce. Stroje i dekoracje przygotowaliśmy wspólnie z dziećmi. Inscenizacja została zaprezentowana dnia 23 marca. Przedstawienie w ciekawy i przystępny sposób ukazało skutki codziennego postępowania wielu z nas.

Eko-warsztaty

W warsztatach wzięło udział 21 przedszkolaków, pomagały im 2 panie. Wykonaliśmy bardzo dużo prac ponieważ podobały się dzieciom i każde chciało mieć swoją :) Materiały jakie użyliśmy to rolki, worki na śmieci, łyżki plastikowe, patyczki, rajstopy, gazety, gabki itp. Zabawa była wyśmienita!

Eko-quiz

W quizie wzięło udział 12 dzieci- dwie drużyny. Quiz został przeprowadzony dnia 26 kwietnia. Zaangażowane 2 nauczycielki. PRZEBIEG: Przywitanie dzieci ,podział na zespoły, omówienie zasad punktacji , zapoznanie z konkurencjami. ORGANIZACJA: losowanie zagadek znajdujących się w kopertach, dopasowywanie konkretnych odpadów do worków w odpowiednim kolorze dla danego śmiecia, dopasowywanie obrazków do nazwy danej kategorii gromadzenia odpadów .

Eko-gra

Eko-kwiatki

W zajęciach Eko-kwiatki na dzień matki brało udział 22 dzieci i trzy panie. Dzieci z radością wykonywały kwiatki dla swoich mam z rolek po papierze. Nie sądziły że mozna z tego zrobić tak piękne rzeczy. Mamy po raz kolejny były szczęśliwe.

Eko-pojazdy na Dzień Taty

W produkcji pojazdów uczestniczyło 50 dzieci i 4 panie. Zabawa była świetna. Dzieci bardzo się zaangażowały ze wzgędu na to że robiły auta ukochanym tatusiom. Problemów i niedogodności nie napotkaliśmy żadnych. Pojazdy były wykonane z kartonów, talerzyków, płyt cd, folii itp.

 

 
loading