wyszukajPrzedszkole Samorządowe nr 7 "Kasztanowy Zakątek"

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji.

Od zawsze priorytetem działania placówki jest dobro dziecka. Każdego dnia dokładamy starań, aby dzieci czuły się tu jak w domu. Zapewniamy dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwiamy im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane.

Stawiamy na twórczość i kreatywność. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

MARZEC

Pomysły na wykorzystanie butelki PET

W „Kasztanowym Zakątku” projekt rozpoczęła zbiórka plastikowych butelek. Angażując rodziców, przedszkolaki oraz personel zgromadziliśmy materiał, który stał się inspiracją dla stworzenia eko-teatrzyku oraz wystawienia bajki „Żabi książę”.

Wykonano trzy prace: teatrzyk, kukiełki (król, królewna, żaba, książę) oraz scenografię (kwiaty, studnia). Działało 23 dzieci, 3 nauczycielki, 7 rodziców.

W trakcie prac powstawały nowe pomysły, zmieniały się metody realizacji. Trudnością z jaką zetknęły się przedszkolaki było łączenie elementów i cięcie twardszych butelek. Sukcesem – niewyczerpana kreatywność i radość starszaków oraz  współpraca z rodzicami.

Recyklingowy teatrzyk to teraz ważny element zabaw wychowanków.

galeria z realizacji zadania poniżej

 

Ekologiczny Pokaz Mody

W pokazie mody zorganizowanym w naszym przedszkolu wzięły udział najmłodsze dzieci. Kibicowały i bawiły się świetnie. Każdy z 22 pomocników wspierał nas, opiekunów fantastycznymi pomysłami. Cztery panie i dzieci dokonały ciekawych projektów. Staraliśmy się bardzo, ponieważ na naszym Pokazie Mody miała pojawić się Pani Wiosna. Oczywiście pojawiła się i zadowoleniem podziwiała nasz pokaz. Wykonaliśmy pięć profesjonalnych strojów ale każdy wymyślił coś dla siebie. Wykorzystaliśmy butelki pet, folie Alu, wytłaczanki po jajkach, płyty cd itp. Pokaz Mody odbył się tuż po I Dniu Wiosny aby Pani Wiosna była obecna na naszej uroczystości. Naszym sukcesem była wspólna, dobra zabawa, a problemów nie było.

galeria z realizacji zadania poniżej

 

KWIECIEŃ

Wykorzystanie kartonu

Dzieci - 40, 5 os. dorosłych

Indywidualne projektowanie.

Zgromadzenie materiałów, szukanie pomysłów.

Wspólna zabawa podczas pracy, budowanie napięcia, zaciekawienia.

Dzieci wykorzystywały wszystkie zebrane materiały, doklejały, doczepiały, malowały. Każdy chciał polecieć w kosmos i zbudować domek dla swoich lalek.

galeria z realizacji zadania poniżej

Maj

Lekcja edukacyjna o bateriach

W celu przekazania dzieciom profesjonalnej wiedzy na temat prawidłowego korzystania i zagospodarowania zużytych baterii, zaprosiliśmy do „Kasztanowego Zakątka” eksperta – dr inż. Jacka Żmojdę pracownika Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej.

Pan Jacek w obrazowy sposób ukazał przedszkolakom do czego wykorzystujemy baterie, jakie są ich rodzaje oraz co się dzieje, gdy bateria ulega korozji. Przestrzegał dzieci przed samodzielnym korzystaniem z baterii oraz wyjaśnił co należy zrobić w sytuacji, gdy np. w zabawce wyleje się bateria.

Nasz Ekspert zachęcał dzieci do recyklingu baterii, a także do zwracania uwagi gdzie dorośli wyrzucają baterie.

W zajęciach wzięło udział 23 dzieci, nauczycielki oraz ekspert z Politechniki Białostockiej.

galeria z realizacji zadania poniżej          

 

 

 

 
loading