wyszukajPrzedszkole Samorządowe nr 64 "Akademia Jasia i Małgosi"

Przedszkole Samorządowe nr 64 p.n. „Akademia Jasia i Małgosi” zlokalizowane jest w przyjaznym środowisku z dala od ruchliwej ulicy. W przedszkolu prowadzone są atrakcyjne zajęcia i zabawy zapewniające wszechstronny rozwój, dostosowane do możliwości i zainteresowań dzieci. Mamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Posiadamy bardzo bogatą ofertę bezpłatnych zajęć dodatkowych wykraczających poza obowiązujące ramy programowe: język angielski (4-6 latki), rytmika, klubik przyrodniczo-badawczy "Mały Przyrodnik", klubik matematyczny "Kangurek", klubik origami "Magiczne Kółeczka", klubik plastyczny "Pastelki", klubik sportowy "Waleczne Tygryski", klubik teatralny "Trik-trak", klubik taneczny "Iskierki", klubik kulinarny "Kuchcikowo", Logorytmika, dziecięcy chór "Śpiewająca Polska", zajęcia korekcyjno-terapeutyczne, zajęcia logopedyczne, religia w grupach dzieci 5 - 6-letnich.

Corocznie uczestniczymy w akcjach: „Sprzątanie Świata”, „Ratujmy Kasztanowce”, Zbiórka Żołędzi dla Białostockiego ZOO.

 

MARZEC

Pomysły na wykorzystanie butelki PET

W naszym przedszkolu bardzo często wykorzystujemy butelki plastikowe do zabawy tworząc, np. niekonwencjonalne instrumenty muzyczne czy kukiełki. Tym razem pozwoliliśmy się unieść na skrzydłach naszej wyobraźni i tak oto powstał: samolot, wodny stworek oraz czarodziejski kapelusz. W zadanie zaangażowanych było 20 dzieci oraz 3 panie nauczycielki. Jak się okazało z jednej butelki można zrobić świetną zabawkę, a świadomość, że wykonaliśmy ją własnoręcznie jeszcze dodatkowo podnosi jej wartość. Po takich zajęciach stwierdziliśmy, że nie ma sensu wydawać pieniędzy na kolejne niepotrzebne zabawki, jeżeli można je zrobić samemu :-)

galeria z realizacji zadania poniżej

 

Ekologiczny Pokaz Mody

21 marca 2016r. w Przedszkolu Samorządowym nr 64 p.n. "Akademia Jasia i Małgosi" odbył się "Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny". W balu, zorganizowanym z tej okazji, wzięło udział 160 dzieci. Zaangażowanych było 7 nauczycielek. Do współpracy w przygotowaniu strojów zaprosiliśmy rodziców. Powstało 98 strojów. W dniu balu od samego rana pojawiały się niezwykłe postacie. Dzieci przebrane były za rycerzy, wróżki, księżniczki, motylki, strażaków... Bal rozpoczęliśmy okrzykami i piosenką na przywitanie wiosny. Największą atrakcją był ekologiczny pokaz mody. Pomysłowo przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały swoje ekologiczne stroje. Kostiumy z gazet, kartonowych pudełek, worków na śmieci, reklamówek, nakrętek czy siatki nagradzane były gromkimi brawami. Przedszkolaki udowodniły, że ekologia i moda mogą iść w parze. Pokazowi towarzyszyły niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia. Dzieci świetnie się bawiły i chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie. Bal odbył się we wspaniałej atmosferze, wypełnionej uśmiechami dzieci. Zabawę zakończył wiosenny pochód, w czasie którego dzieci grały na instrumentach z plastikowych butelek, własnoręcznie wykonanych.

Na terenie przedszkola zorganizowana została też zbiórka nakrętek, w którą chętnie włączyły się dzieci ze swoimi rodzicami. Działanie to przyczyniło się do propagowania wiedzy i działań proekologicznych.

galeria z realizacji zadania poniżej

 

 
loading