wyszukajPrzedszkole Samorządowe nr 53 im. Marii Kownackiej PLASTUŚ

Przedszkole Samorządowe nr 53 im. Marii Kownackiej PLASTUŚ

Przedszkole Samorządowe Nr 53 istnieje od 1982 roku. Mottem naszej pracy czynimy słowa Marii Kownackiej "Żeby na dziecięcej buzi wywołać uśmiech". Czy może być coś piękniejszego?

Wszystkim naszym wychowankom zapewniamy wszechstronny, bezpieczny rozwój w atmosferze akceptacji i zaufania, przy jednoczesnym poszanowaniu ich praw. Metody i formy pracy dostosowujemy do potrzeb i możliwości dzieci. Zależy nam na tym, żeby przedszkolaki czuły się kochane, akceptowane i szczęśliwe.

Przygotowujemy je do wykorzystania swoich mocnych stron  i pokonywania słabości. Wprowadzamy dzieci w świat wartości uniwersalnych: dobra, prawdy, miłości, szacunku i tolerancji. I miłości tej uczymy nasze Plastusie, tak, by stały się świadomymi mieszkańcami Ziemi. Wyróżnia nas odpowiedzialność za los dzieci oraz wychodzenie na przeciw potrzebom rodziny i otwartość na zmiany.

Eko-Biżuteria na Dzień Kobiet

Zajęcia twórczego recyklingu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich dzieci,
a zwłaszcza wśród dziewczynek, które uwielbiają wszelkiego rodzaju biżuterię. Zorganizowane zostały we wszystkich grupach wiekowych i brało w nich udział około 74 dzieciaków wraz ze swoimi wychowawczyniami (razem 12 osób dorosłych). Rodzice dostarczyli przedszkolakom niezbędne materiały, potrzebne do wykonania „Eko- biżuterii”, umożliwiając tym samym rozwijanie kreatywności oraz wyzwalanie twórczych poszukiwań. Mali projektanci mieli do dyspozycji plastikowe butelki - różnego rodzaju i wielkości, nakrętki, rolki po papierze toaletowym i ręcznikach, folię, słomki oraz makulaturę. Każdy chciał wykonać jak największą ilość ozdób - bransoletek, broszek, korali, spinek, pierścionków, opasek i innych świecidełek. Wszystkim się udało, a mamy otrzymały wspaniałe prezenty z okazji Dnia Kobiet.

Pierwsze zadanie konkursowe zostało wykonane na medal i to był wielki sukces naszych przedszkolaków. Tak trzymać „Plastusie”!

 Eko-przedstawienie na I Dzień Wiosny

„Wiosenne porządki” to tytuł przedstawienia, które zorganizowały dzieci  z najstarszej grupy „Sów”. Zaprosiły na nie nasze maluszki ”Myszki”. W przedstawieniu wzięło udział 25 przedszkolaków. Przygotowaniem kostiumów oraz scenografii zajęły się dzieci, przy wsparciu swojej pani oraz rodziców. Pierwszy etap polegał na zgromadzeniu niepotrzebnych rzeczy tzw. „śmieci”. Wspólnie z przedszkolakami oraz ich rodzinami zbieraliśmy materiały niezbędne do stworzenia ciekawych teatralnych kreacji. Przydały się butelki, wszelkiego rodzaju makulatura, plastikowe wiaderka, folia, reklamówki, pudełka, kartony, gazety, sznurki, linki…, a co z nich powstało zobaczcie sami!

21 marca o godz. 10:00 na scenie zorganizowanej na przedszkolnym hollu odbyła się premiera „Wiosennych porządków”. Wszyscy świetnie się bawili, trochę także nabrudzili
i wielkim sprzątaniem zabawę zakończyli. Maluszki dowiedziały się co to jest segregacja odpadów oraz do jakich pojemników należy wrzucać różnego rodzaju śmieci.

To nasz drugi wielki EKOLOGICZNY SUKCES dla ratowania Ziemi!

Eko-warsztaty

„Wykorzystaj ponownie odpady”- pod takim hasłem odbyły się w przedszkolu warsztaty twórczego recyklingu z wykorzystaniem plastiku, makulatury oraz folii. Tematem przewodnim była zbliżająca się  Wielkanoc, a wraz z nią baranki, kurczaczki, kaczuszki, jajeczka oraz inne ozdoby związane ze świętami. W warsztatach wzięło udział 80 dzieci z Myszek, Misi, Żabek oraz Sów wraz ze swoimi wychowawczyniami. Dzięki zaangażowaniu dzieci powstały przepiękne wiosenne stroiki i kolorowe świąteczne niespodzianki. Wszyscy ciężko pracowali ale wysiłek się opłacał czego dowodem są zdjęcia naszych „arcydzieł”.       

Eko-kwiatki

„Niespodzianka dla mamusi”- pod takim hasłem odbyły się w przedszkolu warsztaty twórczego recyklingu z wykorzystaniem plastiku, makulatury oraz folii. Tematem przewodnim był zbliżający się Dzień Matki.  W warsztatach wzięły udział sześciolatki, czyli Sowy Mądre Głowy z najstarszej grupy wraz ze swoimi wychowawczyniami (27 osób). Dzięki niezwykłej wyobraźni oraz inwencji twórczej dzieci powstała przepiękna łąka z mnóstwem kolorowych i mieniących się kwiatów. Każdy był oryginalny, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Czy mamą się spodobają? Na pewno będą zachwycone!   

 

 
loading