wyszukajPrzedszkole Samorządowe nr 51 "Przyjazne"

Przedszkole jest dobre na wszystko, na upał mróz i wietrzysko. Uczy nas czytać i liczyć, tańczyć rysować i ćwiczyć. Wszyscy się świetnie bawimy, i bardzo je lubimy.

Przedszkole Samorządowe nr 51 "Przyjazne" w Białymstoku położone jest na osiedlu "Przydworcowe", powstało 1 lutego 1983 roku. W naszym przedszkolu jest 5 oddziałów. Mamy przestronne sale zabaw wyposażone w różnorodne kąciki tematyczne, zabawki, ciekawe pomoce dydaktyczne.

Dumą naszej placówki jest plac z urządzeniami ekologicznymi w otoczeniu drzew. Chętnie bierzemy udział w konkursach organizowanych na terenie miasta jak i całego kraju chętnie uczestniczymy w akcjach charytatywnych , dbamy o środowisko naturalne, pomagamy biednym i potrzebującym, ludziom i zwierzętom.

U nas dzieci się nie nudzą nie grymaszą, nie marudzą!

MARZEC

Pomysły na wykorzystanie butelki PET

Nasze przedszkolaki już kolejny raz miały możliwość wykazać się swoją wiedzą na temat  sposobów i różnych możliwości dbania o naszą planetę. Zajęcia plastyczne rozpoczęły się od rozmowy z dziećmi na temat segregowania odpadów i możliwości ich wtórnego wykorzystania-   każde dziecko   wie ze tworząc z odpadów dajemy im drugie życie chroniąc przy tym naturę. W zadaniu wzięło udział 60 dzieci 8 nauczycieli i  12 rodziców którzy wspólnie z dziećmi wykonali ciekawe prace ,przedszkolaki chętnie oklejały ,malowały i ozdabiały plastikowe butelki tworząc z nich bardzo ciekawe prace .

galeria z realizacji zadania poniżej

 

Ekologiczny Pokaz Mody

21 MARCA nasze przedszkole pożegnało zimę i powitało wiosnę pięknymi wierszami i piosenkami, nie zabrakło też wiosennego „Pokazu Mody” w którym  dzieci przygotowały bardzo  ciekawe i modne eko-stroje razem ze swoimi paniami i rodzicami wykorzystując różnorodne materiały. W zadaniu wzięło udział 26 dzieci, 9 nauczycieli i 20 rodziców-wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłów i dziękujemy za przygotowanie .

galeria z realizacji zadania poniżej

 

KWIECIEŃ

Wykorzystanie kartonu

Karton papierowy do zabawy jest gotowy- dzieci z ogromnym zaangażowaniem zabrały się do wykorzystywania kartonowych pudełek .Pomysłów było wiele jednak najciekawszym pomysłem okazały się zamki  . Radość dzieci z wykonanej pracy była wielka .   Wszyscy przykładali się do swojej pracy której było nie mało , zadowolenie i zachwyt  był ogromny.

W zajęciach wzięło udział 35 dzieci.

galeria z realizacji zadania poniżej

Teatrzyk ekologiczny                                  

"O Ziemię dbamy bo naszą planetę kochamy"

          W dniu 22 kwietnia uroczyście obchodziliśmy święto naszej planety Ziemi. Dzieci w ciągu całego tygodnia na zajęciach rozmawiały o recyklingu, segregacji śmieci oraz innych działaniach ekologicznych. Z tej okazji  grupa „Krasnoludki”  przedstawiła scenkę pt. „Dbamy o nasza Ziemię”, która miała na celu utrwalić pro-ekologiczne zachowania dzieci wobec przyrody i najbliższego otoczenia. Kolejnym krokiem było uporządkowanie placu wokół przedszkola i pobliskiego terenu osiedla przez najstarsze grupy. W naszym przedszkolu dzieci o ekologii wiedzą już naprawdę bardzo dużo. Mogliśmy się o tym przekonać w trakcie obchodów Światowego Dnia Ziemi. Jesteśmy dumni, że do naszego przedszkola uczęszczają dzieci, które maja tak duże poczucie odpowiedzialności o obecną i przyszłą jakość życia na ziemi.

Zebraliśmy prawie 150 kg makulatury!

galeria z realizacji zadania poniżej

 MAJ

Lekcja edukacyjna o bateriach

Nie ma chyba osoby, która miałaby jakiekolwiek wątpliwości w sprawie wyjątkowej szkodliwości zużytych baterii dla naszego środowiska. Wystarczy wspomnieć, że tylko jedna bateria typu „paluszek” zanieczyszcza trwale 1 m3 ziemi, a jedna bateria zegarkowa zawierająca srebro może skazić od 5 do 50 tysięcy litrów wody- tego właśnie dowiedziały się nasze przedszkolaki na zajęciach  ekologicznych na temat ”O naszą Ziemię dbamy-zużyte baterie zbieramy” .  Zachęcamy i motywujemy zarówno dzieci, jak i dorosłych do przynoszenia baterii i gromadzenia ich w pojemnikach, które są ustawione w holu naszego przedszkola. Dzieci, jak co roku przystępują do tej akcji z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem. Gromadzą wiele kilogramów baterii i pogłębiają swoją świadomość i chęć dbania o czystość środowiska naturalnego. Do akcji zbiórki baterii równie z dużym zaangażowaniem włączają się także rodzice naszych wychowanków. Przynoszą zużyte baterie ze swoich zakładów pracy.

W zadaniu brały udział 2 grupy -46 dzieci.

galeria z realizacji zadania poniżej

 

 

 
loading