wyszukajPrzedszkole Samorządowe nr 44

W naszym Przedszkolu od wielu lat realizujemy edukację ekologiczną: zbieramy makulaturę, za którą kupujemy do przedszkola książki do dziecięcej biblioteki, oraz instrumenty muzyczne, zbieramy nakrętki, baterie. W roku 2015 zebraliśmy i przekazaliśmy białostockiemu ZOO 62 kilogramy żołędzi.

Cyklicznie uczestniczymy w akcji "Pełna miska dla schroniska" - zbierając i przekazując dary zwierzakom mieszkającym w Schronisku.

Bazę dydaktyczną przedszkola zaopatrzyliśmy w gry, plansze, historyjki obrazkowe wzbogacające i utrwalające wiedzę dzieci na temat ekologii. Każdego roku organizujemy wycieczki przedszkolaków do Ośrodka edukacji leśnej w celu bezpośredniego poznawania przyrody. Od wielu lat cyklicznie organizujemy Quiz wiedzy ekologicznej w formie gry planszowej "Ekologiczna skakanka".


MARZEC

Pomysły na wykorzystanie butelki PET

W zajęciach pod hasłem: „Pomysły na wykorzystanie butelki plastikowej” wzięło udział 50 dzieci. 25 rodziców pomogło zgromadzić surowce wtórne, które zostały użyte do zajęć. Wśród wykonanych „dzieł” znalazły się: żółwie, pojemniki na kredki, koszyczki, miseczka, doniczki na kwiaty, kukiełki i krówka-skarbonka.

Podczas zajęć dzieci: przyklejały, malowały farbami (plakatową i akrylową), wycinały.

Głównym problemem okazało się wycinanie i nacinanie plastikowego surowca. W tym pomagały nauczycielki. Młodsze dzieci miały trudności z zawiązywaniem supłów (na żółwiach). Tu też pomoc dorosłego była konieczna.

Sukcesem okazało się twórcze podejście dzieci do tematu „drugiego życia butelki”. Mali artyści chętnie, z radością i ciekawością wykonywali prace. Wszyscy byli mile zaskoczeni efektem końcowym. Kształcąc pomysłowość, kreatywność, sprawności manualne - dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w edukacji ekologicznej.

galeria z realizacji zadania poniżej

 

Ekologiczny Pokaz Mody

Zajęcia pod nazwą " Tworzymy recyklingowe kostiumy" odbywały się w dniach 14 - 18. 03.2016. Brało w nich udział 28 dzieci z pięciu grup. W projekt zaangażowało się 6 nauczycielek i 2 rodziców, którzy pomagali dzieciom w problemowych sytuacjach: łączeniu ze sobą poszczególnych elementów stroju ( zszywanie, robienie dziurek w nakrętkach i otworów w kartonie). Czynności te wymagały większej precyzji - stąd pomoc dorosłych. Zarówno projektowanie, wycinanie czy naklejanie elementów wychodziło dzieciom świetnie!. Za sukces można poczytywać finał projektu czyli pokaz mody ( odbył się 22. 03.2016r.). Dzieci nie tylko obejrzały ciekawe i pomysłowe kreacje, ale też dowiedziały się jak można wykorzystać surowce wtórne do fajnej, twórczej zabawy.

galeria z realizacji zadania poniżej

 
loading