wyszukajPrzedszkole Samorządowe nr 31

Przedszkole Samorządowe nr 31

Przedszkole Samorządowe nr 31 w Białymstoku mieści się na osiedlu Sady Antoniukowskie. Naszą wizją jest "Nasze Przedszkole to zdrowie i ekologia na co dzień".

Nasza placówka realizuje różne programy i projekty dążąc do zapewnienia zdrowych i bezpiecznych warunków w przedszkolu: upowszechniamy założenia edukacji ekologicznej w domu i w przedszkolu, dbamy o zdrowy i ekologiczny styl życia, włączamy w realizację rodziców jako partnerów w realizacji zadań edukacji ekologicznej i prozdrowotnej.

Eko-Biżuteria na Dzień Kobiet

W zajęciu twórczego recyklingu wzięło udział 15 dzieci z 3 grup przedszkolnych przy pomocy dwóch nauczycielek oraz dwóch pań woźnych. Ze zgromadzonych materiałów recyklingowych: butelek PET, sznurków, gazet, nakrętek jak również suszonych owoców, lakierów do paznokci i makaronów dzieci stworzyły wspaniałe kolczyki, zestawy z bransoletkami jak również opaski na włosy i broszki.Dzieki pomocy pań dzieci przyklejały elementy klejem na gorąco, wycinały również drobne części z butelek. Praca dostarczyła wiele radości i satysfakcji.  Powstało 11 eko - biżuteryjnych prac. 

Eko-przedstawienie na I Dzień Wiosny

W przedstawieniu ekologicznym pt. „Spotkanie z ekologią” wzięło udział 25 dzieci z grupy „starszaków”, zaangażowanych nauczycieli- 2, 2 panie techniczki. Dzieci wraz z nauczycielkami oraz rodzicami wykonały atrybuty oraz elementy strojów wykorzystanych w przedstawieniu- kapelusze itp. Reszta rekwizytów została wykorzystana z przedszkolnych zasobów. Przy pomocy rodziców stworzono 25 strojów. Przedstawienie o tematyce ekologicznej, segregacji śmieci  odbyło się 20 marca dla wszystkich grup przedszkolnych. Był to szczególny dzień w przedszkolu- przywitanie wiosny.

Eko-warsztaty

Do wykonania zadania zaangażowano dwie grupy. Pierwsza z nich, licząca 25 dzieci w wieku 4-5 lat wykonała ośmiornice z plastikowych butelek. Druga grupa, do której uczęszcza 18 dzieci 5cio i 6cio letnich, stworzyła kolorowe węże z plastikowych nakrętek. Z pomocą przyszły 3 panie nauczycielki, 2 techniczki oraz jedna pomoc nauczyciela .Zajęcia poprzedzone utrwaleniem wiadomości na temat segregacji odpadów i ich przetwarzaniu sprawiły wszystkim ogromną radość. Każdy z dumą obserwował, jak dzięki jego zaangażowaniu, coś , co na pozór było niepotrzebnym śmieciem otrzymało nowe życie.

 Eko-quiz

Dnia 31.03.2017r. w naszym przedszkolu odbyła się XVI edycja międzyprzedszkolnego Quizu o Zdrowiu i Ekologii. Wzięło w nim udział 27 przedszkolaków z dziewięciu białostockich przedszkoli pod opieką swoich wychowawców. Na początku zaproszono wszystkich do wspólnego tańca. Potem drużyny przystąpiły do wykonywania zadań turniejowych. Zadania miały zróżnicowany charakter, wymagały wiedzy, sprawności i były przeplatane występami dzieci z poszczególnych przedszkoli.  Każda z drużyn zaprezentowała róże wiersze i piosenki o tematyce zdrowotnej i ekologicznej, segregacji odpadów.

 Eko-pojazdy na Dzień Taty

Prezent z okazji Dnia Ojca wykonało 25 dzieci z grupy starszaków pod okiem 3 pań nauczycielek. W wyniku działań powstało 25 pojazdów do których użyto zakrętki plastikowe, kartony, wykałaczki, papiery samoprzylepne, pudełka po lekarstwach. Dorośli pomogli dzieciom w zrobieniu otworów na wykałaczki, gdyż wymagało to użycia ostrych narzędzi. Powstałe prace bardzo spodobały się rodzicom oraz dostarczyły mnóstwo radości dzieciom.

 

 
loading