wyszukajPrzedszkole Samorządowe nr 10

Przedszkole Samorządowe nr 10

Nasze przedszkole istnieje od 1967 roku. Mimo upływu lat jest to przedszkole nowoczesne, i dostosowane do potrzeb dzieci. Realizujemy różne programy dążąc do zapewnienia dzieciom zdrowotnych i bezpiecznych warunków. Nasza placówka wspiera rodzinę w procesie wychowania i nauczania oraz stwarza wychowankom optymalne warunki do prawidłowego, wszechstronnego rozwoju.

Eko-biżuteria na Dzień Kobiet

W zajęciu wzięło udział około 60 dzieci w wieku 4, 5 i 6 lat. Dzieci wspomagały 4 nauczycielki.

Do wykonania prac wykorzystano: makulaturę, plastikowe nakrętki, butelki typu pet, folię.

W ramach zajęć stworzono: korale z makulatury, zegarki z butelki plastikowej i pokrywki ze słoika, bransoletki, pierścienie z folii.

Z nakrętek stworzyliśmy naszyjniki, bransoletki, korony, paski, spinki na kok, a także dekoracje na opaskę na włosy. 

Praca na tak twórczych zajęciach bardzo przypadła dzieciom do gustu. Wszystkim jego uczestnikom towarzyszył świetny humor oraz radość z wykonanej pracy.

Eko-przedstawienie na I Dzień Wiosny

20 marca 2017r. wspólnie świętowaliśmy Przyjście Wiosny. Z tej okazji odbyło się  w przedszkolu przedstawienie pt „Ekoludki witają Wiosnę”. W przygotowaniach do teatrzyku brały udział 3 grupy przedszkolne i wszystkie nauczycielki. Kolejny raz przekonaliśmy  się jak bardzo zanieczyszczone środowisko wyrządza szkodę ludziom, zwierzętom i roślinom, utrudniając im życie. Przypomnieliśmy sobie także zasady i konieczność segregowania odpadów. Najstarsza grupa przedstawiła teatrzyk, a 5-6 latki zaśpiewały piosenki i recytowały wiersze związane z segregacją śmieci. Dzień był bardzo wesoły i ekologiczny.

Eko-warsztaty

Warsztaty z twórczego recyklingu w naszym przedszkolu odbyły się 12 kwietnia pod hasłem „Eko zwierzaki”. W zajęciach uczestniczyły trzy grupy (4,5 i 6 latki) około 60 dzieci oraz do pomocy zaangażowało się 5 nauczycielek. Wykonaliśmy 10 prac przy wykorzystaniu m.in. papierowych rolek, butelek, nakrętek, folii, gazet. Wszystkie dzieci miały przydzielone zadanie do wykonania: malowanie, sklejanie, naklejanie, owijanie, z czego na koniec powstały piękne prace – zwierzęta. Przedszkolaki wykonywały  zadania dostosowane do swojego wieku i umiejętności.  Dzieci miały mnóstwo pomysłów  i chętnie uczestniczyły warsztatach.

 Eko-quiz

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi został zorganizowany w naszym przedszkolu QUIZ EKOLOGICZNY. Brały w nim udział dzieci 4-5-6 letnie wraz z nauczycielkami. Kolejny raz przekonaliśmy  się jak bardzo zanieczyszczone środowisko wyrządza szkodę ludziom, zwierzętom i roślinom, utrudniając im życie. Przypomnieliśmy sobie także zasady i konieczność segregowania odpadów.  Chcemy być przyjaciółmi naszej planety, dlatego też wszystkie przedszkolaki złożyły przyrzeczenie „Młodego Ekologa”, którego będą przestrzegać. Dzieci zaśpiewały także  piosenki i recytowały wiersze związane z segregacją śmieci. Dzień był wesoły i bardzo ekologiczny.

 Eko-gra

           W ramach utrwalenia sposobu segregacji odpadów, dnia 9.05 zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu zajęcia podczas, których powstała ekologiczna gra planszowa  o nazwie „Eko bohater”. Dzieci z najstarszych grup miały mnóstwo ciekawych pomysłów, dzięki czemu zajęcia były dla wszystkich bardzo interesujące. Przedszkolaki utrwaliły zasady segregacji obowiązujące w Białymstoku. W rozgrywkach uczestniczyły trzy starsze grupy, przy pomocy pięciu nauczycielek. Dzieci z najstarszej grupy – 6 latków -  chętnie przygotowywały grę oraz po jej wykonaniu wykorzystywały do zabawy. Realizacja zadania okazała się bardzo ciekawa i emocjonująca,  a zarazem pouczająca dla naszych przedszkolaków.

Eko-kwiatki

           Z okazji Dnia Matki, dnia 23 maja zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu warsztaty pod hasłem „Eko-kwiatki na Dzień Matki”. W zajęciach uczestniczyły trzy najstarsze grupy  (4,5 i 6 latki) tj. około 60 dzieci. Do pomocy w warsztatach zaangażowało się 5 nauczycielek. Przedszkolaki poznały różne sposoby tworzenia pięknych kwiatów z materiałów ekologicznych. Dzieci chętnie przedstawiały także swoje pomysły. Warsztaty okazały się bardzo ciekawe i inspirujące, dzięki czemu powstało mnóstwo przepięknych eko-kwiatków.

Eko-pojazdy na Dzień Taty

Pomysł na wykonanie eko-pojazdu to już ostatnie zadania w ramach konkursu „Nasze przedszkole jest EKO”. Tym razem w zadanie zaangażowały się dzieci: 3, 4, 5 i 6 letnie. Powstały trzy rodzaje pojazdów: czołg, pociąg i rakieta. Do wykonania tych pojazdów wykorzystano: rolki po papierze toaletowym, po ręczniku papierowym, pudełka po butach, po zapałkach, butelkę plastikową, reklamówkę foliową, bibułę, kolorowe papierki po cukierkach oraz niepotrzebne listewki. Uczestnicy projektu tj. przedszkolaki, po raz kolejny wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Nie zabrakło też fantazji dziecięcej, która towarzyszyła naszym dzieciakom.  Wykonanie tego zadania dostarczyło wszystkim dużo radości i satysfakcji.

 

 

 
loading