Warsztaty twórczego recyklingu

Warsztaty twórczego recyklingu mają na celu budowę świadomości o potrzebie ponownego wykorzystywania materiałów dzięki czemu ograniczamy ilość wytwarzanych odpadów. Warsztaty połączone są z krótką prelekcją na temat dbania o środowisko naturalne oraz segregowania odpadów.

Forma warsztatowa sprzyja stworzeniu dobrego klimatu do nauki postaw proekologicznych przez zabawę i sztukę, a przede wszystkim mają zachęca uczestników do odpowiedzialnych i świadomych zachowań. Warsztaty będą też okazją do stworzenia niepowtarzalnych przedmiotów użytkowych z surowców wtórnych.

Proponujemy następującą tematykę zajęć:

1. Wymaluj swoją eko-torbę

Zaprojektuj i wykonaj własną torbę ekologiczną, którą będziesz mógł zabrać na zakupy lub do biblioteki. Namaluj swój niepowtarzalny wzór, poczekaj aż wyschnie, przeprasuj żelazkiem na lewej stronie – i gotowe! Taka torba będzie Ci służyć przez długi czas.

2.  Zabawki z rolek po papierze

Sympatyczne zwierzątka i zabawki własnoręcznie wykonane z rolek po papierze, z bibuły, naklejek, pomponików i kolorowych wstążek. Sowy, króliczki, węże, nietoperze oraz inne zwierzątka według własnego pomysłu będą świetną ozdobą dziecięcego pokoju.

3. Przyborniki szkolne

Z papierowego kubka można napić się wody, herbaty, ale też zrobić przybornik na kredki, mazaki lub długopisy. Wystarczy ciekawie okleić kubek, ozdobić go naklejkami, oczkami, wstążkami, pomponikami  – i śmiało można postawić gotowy przybornik na własnym biurku.

4. Eko-kwiatki

Kwiatki wywołują uśmiech na twarzy bez względu na porę roku. I zawsze znajdzie się okazja, aby komuś je wręczyć. Proponujemy wykonanie eko-kwiatków z wykorzystaniem filcu, kolorowych papierów, butelek PET, nakrętek, drucików i innych niepotrzebnych rzeczy.
Bukiet eko-kwiatków może cieszyć przez cały rok.

5. Eko-biżuteria

Na warsztatach będzie można nauczyć się różnych metod wykonywania eko-biżuterii oraz jej zdobienia, wykorzystując to, co zazwyczaj wyrzucilibyśmy do kosza na śmieci.
Wisiorki, pierścionki, kolczyki i bransoletki – wszystko to w stylu eko, jedyne i niepowtarzalne, dla siebie lub na prezent bliskiej osobie.

ORGANIZACJA WARSZTATÓW

W celu zgłoszenia chęci zorganizowania warsztatów w Państwa placówce prosimy o kontakt mailowy pod adres: redakcja@odpady.bialystok.pl w wiadomości podając nazwę placówki, wiek grupy, wybraną tematykę warsztatów, preferowany dzień/godzina odbycia się warsztatów. Warszaty przeprowadzane będą we wtorki i czwartki. Zgłaszając się prosimy o wybór jednego tematu warsztatów. Termin warsztatów zostanie ustalony po przyjęciu zgłoszenia zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Materiały na warsztaty zapewniamy.

Powrót na początek strony