wyszukajOddział Przedszkolny przy Placówce Wsparcia Dziennego ELEOS

Nowo powstały oddział przedszkolny przy Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego ELEOS. Oddział przy ul. Dojnowskiej 80D, przeznaczony jest dla 10 dzieci w wieku 3-5 lat. Dzieci pochodzą z trudnych środowisk rodzinnych i rodzin dysfunkcyjnych.

MARZEC

Pomysły na wykorzystanie butelki PET

W działaniu plastycznym z wykorzystaniem butelki plastikowej udział wzięło 10 dzieci. Podczas pracy pomagało im 2 nauczycieli. Pomysł wykorzystania zrodził się w głowach nauczycieli przy okazji zbliżającej się wiosny. Butelki miały być kolorowe i przypominać o nadchodzącym wiosennym czasie. Dzieci miały dobrowolność wyboru, mogły zrobić żółwia, owieczkę lub morską butelkę.

Dużym problem podczas pracy był brak możliwości pomalowania butelki farbą plakatową przez co trzeba było zmienić koncepcję pracy. Zadanie pochłonęło dzieci w całości, podeszły do działania, jak do prawdziwego wyzwania i starannie wykonywały swoje pracy, które ozdabiają salę do dziś.

Mimo napotkanych trudności ostateczny efekt bardzo ucieszył dzieci i nauczycieli! Oby tak dalej!

galeria z realizacji zadania poniżej

 

Ekologiczny Pokaz Mody

W tym zadaniu udział wzięło 8 przedszkolaków i pomagało im dwóch nauczycieli. Zorganizowanie pokazu mody okazało się ciekawym przedsięwzięciem.

Dzieci zostały zapoznane z materiałami, które były wykorzystane i co mogą z nimi zrobić. Po wprowadzeniu w zadanie i zapoznaniu z materiałami w głowach dzieci zrodziło się wiele pomysłów na kostiumy, jednak zostało wybranych tylko 5 z nich. I tak dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci i niewielkiej pomocy nauczycielek powstały: Pani Wiosna, Mumia, Robot, Japonka oraz Modelka.

Sukcesem było to, że zrobione stroje i pokaz mody został zorganizowany dla rodziców i starszych dzieci ze świetlicy. Problemem okazało się nietrwałość niektórych surowców wtórnych, jednak nie zaburzyło to dalszej pracy.

Ogromne zaangażowanie dzieci w pracę pozytywie zaskoczyło nauczycieli. Pokaz mody przeszedł do historii, jako niezwykłe i nietypowe zadanie.

galeria z realizacji zadania poniżej

KWIECIEŃ

Wykorzystanie kartonu

Zadanie konstrukcyjne było alternatywą dla codziennych zabawek dzieci. Dzieci miały doskonałą okazję do skonstruowania swoich zabawek i później zabawy nimi. W efekcie powstały: pralka, samoloty, czołg, muchomor, domki i hangar dla samolotów. Zadanie pochłonęło dzieci
i wychowawców w 100%. W zadaniu udział wzięło 6 dzieci i dwóch wychowawców.

Trudnością okazał się sam materiał –jego twardość i brak plastyczności. Dzieci miały kłopoty
z wycięciem dziur czy też przecięciem kartonu. Sukcesem było stworzenie ciekawych konstrukcji.

Dzieci podziwiały prace każdej z grup i wspólnie wymieniały się uwagami. Ostateczny efekt zadowolił każdego. Jesteśmy dumne z naszych przedszkolaków!

galeria z realizacji zadania poniżej

Zbiórka makulatury

Zebrana ilość to 454kg.

galeria z realizacji zadania poniżej

Plakat edukacyjny

W zadaniu wykonania plakatu udział wzięło 5 dzieci w wieku 3 lat (przy dużym wsparciu wychowawców i grupy świetlicowej).

Trudnością w tym zadaniu okazało się pisanie haseł i to jak ma wyglądać plakat. Każde dziecko miały inny pomysł na rozmieszczenia obrazków i wszystkie dzieci jednocześnie chciały malować. Dużą pomocą okazała się tutaj wspierająca grupa świetlicowa oraz wychowawcy.

Podczas tworzenia plakatu było wiele pytań, na które dzieci próbowały znaleźć odpowiedzi. Sukcesem okazało się, że wykonany plakat przykuwa uwagę wszystkich dzieci i rodziców.

galeria z realizacji zadania poniżej

CZERWIEC

Ekologiczny latawiec

W ostatnim zadaniu udział wzięło 4 przedszkolaków w wieki 3 lat i jeden wychowawca.

Wykonanie ekologicznych latawców było ciekawym przedsięwzięciem
i okazało się dość prostym zadaniem dla przedszkolaków. Dzięki zaangażowaniu wychowawcy dzieci miały możliwość poznać sposoby wykorzystania surowców oraz miały okazję nauczyć się puszczać latawce w powietrze.

Trudnością okazał się brak wiatru, ponieważ przygotowane latawce nie chciały latać J  Zadanie było fantastyczną przygodą i dało dzieciom dużo frajdy!

galeria z realizacji zadania poniżej

 

 

 
loading