wyszukajNiepubliczne Przedszkole Rodzinne

Niepubliczne Przedszkole Rodzinne

 

Niepubliczne Dwujęzyczne Przedszkole Rodzinne mieści się przy ul. Blokowej 4, lok. 6 na osiedlu Wysoki Stoczek w Białymstoku. Posiada dobre warunki bazowe i dogodną lokalizację. Usytuowane jest blisko głównych arterii komunikacyjnych miasta (Antoniuk Fabryczny, Rzemieślnicza, Al. Konstytucji 3 Maja).

Dysponujemy również własnym zapleczem kuchennym spełniającym wymagania sanitarno-epidemiologiczne oraz bhp.

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli z pełnymi kwalifikacjami do pracy w przedszkolu. Pomoce nauczycieli to absolwentki studiów pedagogicznych. Kadrę pedagogiczną wspierają specjaliści z zakresu logopedii, psychologii, socjoterapii a także profesjonalni instruktorzy zajęć.

Eko-Biżuteria na Dzień Kobiet

W zajęciach brało udział 6 dziewczynek oraz jedna nauczycielka. Grupa wykonała 10 prac z różnych materiałów, takich jak: ziarenka kawy, bibuła, makaron, plastikowe słomki, korki po winie, włóczka, nici, rafia, drewniane kredki oraz styropian. Prace zostały wykonane techniką nawlekania. Najwięcej problemu sprawiło wykonanie dziurek w ziarenkach kawy, ponieważ były zbyt twarde i pękały. Na szczęście, dzięki namoczeniu ich w gorącej wodzie, ziarenka zmiękły, co znacznie ułatwiło pracę.

Eko-przedstawienie na I Dzień Wiosny

W dniu 24.03.2017 r w Nieublicznym Przedszkolu Rodzinnym w ramach drugiego zadania konkursowego, odbyło się przedstawienie ekologiczne o segregacji odpadów. W zadaniu brało udział 6. dzieci oraz dwie nauczycielki.

Przedszkolaki z pomocą nauczycielek wykonały stroje oraz scenografię do przedstawienia. Stroje zostały wykonane z kartonów, folii, bibuły i innych surowców wtórnych.

Przygotowania do teatrzyku trwały tydzień, w czasie tego tygodnia dzieci uczyły się ról oraz wykonywały ozdoby i rekwizyty.

W dniu premiery teatrzyku dzieci przedstawiły swoją pracę dzieciom ze wszystkich grup przedszkola, paniom nauczycielkom oraz dyrekcji.

W realizacji zadania przedszkole nie napotkało się z trudnościami i wszystko przebiegło zgodnie
z planem. Organizacja bardzo zaangażowała dzieci i sprawiła im ogrom radości.

Eko-warsztaty

W dniu 14.04. 2017 w Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym odbyły się warsztaty twórczego recyklingu. W zajęciach uczestniczyły dzieci z grupy 3 i 4 - latków oraz do pomocy zaangażowały się 2 nauczycielki. Zostały wykonane prace przy wykorzystaniu m.in. papierowych rolek i folii. Dzieci wykonały m.in. wielakanocne kurczaczki - wykorzystały do tego papierowe rolki; foliową wiosenną sukienkę.

Przedszkolaki wykonywały  zadania dostosowane do swojego wieku i umiejętności. Zadanie pobudziło ich wyobraźnię, sprawiło wiele radości i nie spotkaliśmy się z większymi trudności, a wielkanocne kurczaczki posłużyły jako wystawa przedszkolna.

Eko-quiz

W dniu 26.04.2017 w Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym odbył się Quiz Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi. W ramach zadania 8. dzieci wykonany ekologiczne rekwizyty, natomiast nad przebiegiem konkursu czuwały dwie nauczycielki.

Głównym zadaniem konkursowym dzieci było rozwiązanie zagadek dotyczących odpadów, a następnie odpowiednie ich uporządkowanie. Kolejnym punktem quizu było posegregowanie ich do pojemników w pasującym do śmieci kolorze.

Przedszkole nie napotkało się z problemami podczas oraganizacji zadania. Dzięki niemu dzieci pogłębiły i utrwaliły swoją wiedzę na temat odpadów i ich segregacji. Quiz przyniósł dzieciom wiele radości, a Przedszkole planuje powtórzyć podobne inicjatywy w przyszłości.

 Eko-gra

W Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym zostały zorganizowane zajęcia ekologiczne w ramach których powstała gra ,,Memo". Do realizacji zadania konkursowego zostały zaangażowane 6. dzieci oraz 2. nauczycielki.

Pierwszą częścią zadania było odpowiednie pokolorowanie symboli do segregacji odpadów. Następnie wycinanie obrazków odpadów. Drugą częścią zadania była gra - dzieci odkrywały obrazki (które wcześniej wycinały) i przyporządkowywały je do odpowiednich symboli.

Przedszkole nie napotkało się z problemami podczas organizacji zadania. Dzięki niemu dzieci utrwaliły swoją wiedzę na temat odpadów i ich segregacji oraz dodatkowo ćwiczyły swoją pamięć. Gra w ,,Memo" w tej formie stało się ich ulubioną grą.

Eko-kwiatki

W Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym odbyły się zajęcia plastyczne w ramach drugiego zadania konkursowego. W czasie zajęć dzieci miały za zadanie wykonać kwiaty z okazji zbliżającego się Dnia Mamy. W zadaniu brało udział 6. dzieci i nad przebiegiem czuwały dwie nauczycielki.

Przedszkole nie napotkało się z problemami podczas oraganizacji zadania. Dzięki niemu dzieci wykonały kwiaty z bibuły i z papieru, które z pewnością będą wręczone wszystkim mamom z okazji ich swięta.

Eko-pojazdy na Dzień Taty

W Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym zostały zorganizowane zajęcia plastyczne
w ramach ostatniego zadania konkursowego ,,Nasz Białystok jest Eko”. Dzieci miały za zadanie wykonać samochód. Do zrealizowania tego zadania zostały wykorzystane rolki po papierze toaletowym, które pomalowane były farbami przez dzieci. Samochody z rolek zostały przystojone dodatakowo naklejkami. Jako koła aut wykorzystaliśmy plastikowe korki od butelek.

Przedszkole nie napotkało się z problemami podczas realizacji zadania, dzieci również nie miały problemów z wykonaniem pracy plastycznej, gdyż pomocą służyły im dwie nauczycielki. Dzięki wykananiu zadania dzieci zrobiły specjalnie dla swoich Tatusiów prezent z okazji zbliżającego się ich święta.

 

 

 
loading