wyszukajNiepubliczne Przedszkole "Rodzinne"

Niepubliczne Przedszkole Rodzinne mieści się przy ul. Blokowej 4, lok. 6 na osiedlu Wysoki Stoczek w Białymstoku. Posiada dobre warunki bazowe i dogodną lokalizację. Usytuowane jest blisko głównych arterii komunikacyjnych miasta (Antoniuk Fabryczny, Rzemieślnicza, Al. Konstytucji 3 Maja).

Dysponujemy również własnym zapleczem kuchennym spełniającym wymagania sanitarno-epidemiologiczne oraz bhp.

Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli z pełnymi kwalifikacjami do pracy w przedszkolu. Pomoce nauczycieli to absolwentki studiów pedagogicznych. Kadrę pedagogiczną wspierają specjaliści z zakresu logopedii, psychologii, socjoterapii a także profesjonalni instruktorzy zajęć.

MARZEC

Pomysły na wykorzystanie butelki PET

W zajęciach brało udział sześcioro dzieci w wieku 4 i 5 lat. W zrealizowanie konkursowego zadania zaangażowane były dwie nauczycielki, które pomagały przedszkolakom oraz monitorowały przebieg całych zajęć.

Przedszkolaki do wykonania zadania potrzebowały butelek plastikowych, farb oraz gąbeczek. W trakcie zajęć dzieci wykonały trzy prace. Do wykonania pierwszej wykorzystano połowę butelki plastikowej; dzieci pomalowały ją fioletową i żółtą farbą, wykorzystując do tego gąbeczki, z czego powstała doniczka. Do wykonania drugiej pracy potrzebne były dwa końce butelki, które zostały połączone, w wyniku czego powstało jabłko. Dzieci pomalowały je czerwoną farbą, dołączając do tego zielony papierowy liść. Trzecia praca przedstawia świnkę. Do wykonania tej pracy, podobnie jak w poprzedniej połączono dwa końce butelek. Dzieci przykleiły do pomalowanej butelki oczy oraz uszy z papieru.

W trakcie realizacji zadania przedszkole nie napotkało się z żadnymi trudnościami. Butelki, które zostały wykorzystane do wykonania, były dostępne w przedszkolnej kuchni. Naszym sukcesem było wykorzystanie tychże butelek, które zostałyby wyrzucone, a dzięki udziale w konkursie „Nasze przedszkole jest Eko” zyskały drugie życie i służą nam jako ozdoby w sali.

galeria z realizacji zadania poniżej

 

Ekologiczny Pokaz Mody

Dnia 23.03.2016 r. w ramach konkursu „Ekologiczny pokaz mody”  ośmioro dzieci w wieku 5 i 6 lat samodzielnie wykonało pięć ekologicznych strojów, wykorzystując do tego przede wszystkim makulaturę. Dwie dziewczynki pracowały nad sukienką i spódnicą, natomiast reszta chłopców tworzyła czapkę, krawat, kamizelkę oraz zbroję rycerza. Dzielnym projektantom służyły pomocą dwie panie nauczycielki.

Następnego dnia w przedszkolu odbył się pokaz mody z udziałem trzech chłopców i dwóch dziewczynek. Przedszkolaki prezentowały swoje ekologiczne stroje reszcie grupy przedszkolnej oraz paniom nauczycielkom.

Podczas realizacji zadania konkursowego nie napotkaliśmy żadnych problemów. Zajęcia bardzo przypadły dzieciom do gustu. Tworzenie prac dostarczyło wiele radości oraz pobudziło kreatywność dzieci.

galeria z realizacji zadania poniżej

KWIECIEŃ

Wykorzystanie kartonu

W dniu 18.04.2016 r. w Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym w Białymstoku odbyły się zajęcia plastyczne, mające na celu zrealizowanie pierwszego kwietniowego zadania konkursowego.

W zajęciach brało dziesięcioro dzieci w wieku 4 i 5 lat. W zrealizowanie konkursowego zadania zaangażowane były dwie nauczycielki.

Przedszkolaki do wykonania zadań potrzebowały kartonu, taśmy klejącej, kredek oraz bibuły. W trakcie zajęć dzieci wykonały trzy prace. Do wykonania pierwszej wykorzystano karton i kawałki bibuły z czego powstała rakieta kosmiczna. Do realizacji drugiej pracy potrzebny był karton i kredki; dzieci wykonały z tego tajemniczą skrytkę, którą pomalowały kredkami według własnej inwencji twórczej. Trzecia praca przedstawia dom dla lalek. Do wykonania tej pracy, podobnie jak w poprzedniej wykorzystano karton oraz farby.

Podczas realizacji zadania konkursowego nie napotkaliśmy żadnych problemów,
a zajęcia sprawiły wiele radości dzieciom i pobudziło ich inwencję twórczą.

galeria z realizacji zadania poniżej

Teatrzyk ekologiczny

W dniu 22.04.2016 r. w Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym odbył się teatrzyk z okazji Dnia Ziemi pt: "Dbamy o Ziemię". W realizacji przedstawienia zaangażowych było 25 dzieci wieku 4
i 5 lat oraz dwie nauczycielki. Przygotowania do teatrzyku trwały tydzień, w czasie tego tygodnia dzieci uczyły się ról, które miały wygłosić używając pacynek; wykonywały wielką kulę ziemską metodą collage, a także inne ozdoby. W dniu premiery teatrzyku dzieci przedstawiły swoją pracę dzieciom z młodszych grup przedszkola, paniom nauczycielkom oraz dyrekcji.

W realizacji zadania przedszkole nie napotkało się z trudnościami i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Organizacja bardzo zaangażowała dzieci i sprawiła im ogrom radości.

galeria z realizacji zadania poniżej

Plakat edukacyjny

W Niepublicznym Przedszkolu Rodzinnym dzieci z grupy 4 i 5 latków w ramach zadania konkursowego stworzyły plakat informacyjny o zagrożeniach płynących z niewłaściwego zagospodarowania baterii.

            Grupa siedmiu przedszkolaków do stworzenia plakatu wykorzystały kredki. Praca przedstawia dwie sytuacje na których jedna część plakatu ukazuje właściwe zagospodarowanie baterii, a druga część niewłaściwe zagospodarowanie zużytych baterii. Praca konkursowa została wykonana z pomocą dwóch nauczycielek.

            Wykonanie zadania konkursowego sprawiło dzieciom wiele radości i pobudziło ich wyobraźnię, natomiast przedszkole nie napotkało problemów z wykonaniem zadania.

galeria z realizacji zadania poniżej

 

 

 
loading