wyszukajNiepubliczne Przedszkole nr 8 "Bajka"

Bajka” Przedszkole Niepubliczne nr 8 w Białymstoku, ul. M. Pietkiewicza 7a. Pracujemy w godzinach 6.30 - 17.30 przez cały rok.

Nasze atuty: Zajęcia dodatkowe wliczone w czesne: - codziennie j. angielski - wyjazdy na basen - gimnastyka korekcyjna - rytmika - taniec nowoczesny - logorytmika - religia ... oraz zajęcia dodatkowo płatne: - j. francuski - szachy Zapewniamy porady specjalistów (spotkania z pediatrą, psychologiem, logopedą, metodykiem), indywidualną terapię logopedyczną Wszystkie wychowawczynie są doświadczonymi nauczycielkami Korzystamy z bogatej oferty kulturalnej – wyjeżdżamy do filharmonii, opery, teatru, muzeu.

Już od 15 lat towarzyszymy dzieciom na pierwszym etapie edukacji: nasi absolwenci są ciekawi świata, samodzielni, tolerancyjni i żądni wiedzy! U nas jest jak w bajce!

MARZEC

Pomysły na wykorzystanie butelki PET

Sprawozdanie z przeprowadzonych zajęć plastycznych z wykorzystaniem butelki plastikowej

 

4-latki

Liczba dzieci: 16

Liczba nauczycieli: 3

Ilość prac: 38

Sposób realizacji: wycinanie, malowanie, ozdabianie dodatkowymi elementami, łączenie elementów, oklejanie butelek

 

Sukcesy: pogłębienie  współpracy z rodzicami (dostarczanie pomysłów i materiałów)

Problemy: brak

 

5-latki

Liczba dzieci: 13

Liczba nauczycieli: 2

Ilość prac: 13

Sposób realizacji: wykonanie kukiełki z butelki plastikowej do teatrzyku za pomocą różnych materiałów plastycznych.

Sukcesy: wykonanie kukiełki wykorzystując własne pomysły i dostępne materiały plastyczne

Problemy: brak

galeria z realziacji zadania poniżej

 

Ekologiczny Pokaz Mody

 W przygotowaniach do Ekologicznego Pokazu Mody wzięło udział 12 dzieci z grupy 4-latków pod okiem 3 nauczycielek. Przygotowano 9 kostiumów wykorzystując głównie makulaturę, plastik, folię aluminiową, gumowe rękawice i drobne elementy metalowe. Projektowanie i wykonywanie prac odbywało się w czasie wolnym od zajęć przez 1 tydzień. Stroje recyklingowe inspirowane były kosmosem, w związku z czym powstała również kartonowa rakieta jako jeden z elementów dekoracji do pokazu.

Ekologiczny Pokaz Mody odbył się  dn. 23 marca o godz. 11.30 w sali 4-latków. W pokazie uczestniczyły dzieci z grupy w roli modeli, jak i publiczności. Przedszkolaki przebrane w ekologiczno-kosmiczne stroje kolejno prezentowały się na wybiegu, którego kosmiczny charakter podkreślały nie tylko kostiumy z recyklingu, ale również przygotowany wybieg dla modeli i tło muzyczne pokazu (Bob Sinclair - World Hold On - Children of the Sky). Cały pokaz wraz z przebraniem się dzieci w kostiumy zajął około 40 minut, ale podziw, radość i duma uczestników trwała o wiele dłużej

W czasie realizacji tego zadania konkursowego niewątpliwym sukcesem okazał się pomysł włączenia rodziców w nasz projekt. Rodzice nie tylko pomogli nam w zbiórce potrzebnego materiału i zbiórce nakrętek, ale również bardzo chętnie włączyli się do ogłoszonego przez nas przedszkolnego konkursu rodzinnego  na „Ekoludka” z recyklingu.

galeria z realziacji zadania poniżej

KWIECIEŃ

Wykorzystanie kartonu

Grupa wiekowa: TRZYLATKI

1. Ilość dzieci biorących udział w zajęciach: 15.

2. Ilość zaangażowanych nauczycieli: 2.

Ilość zaangażowanych rodziców: ok. 10 osób (rodzice dostarczyli materiały do wykonania prac, przynosili pudła kartonowe,rolki,pojemniki po kefirach).

3. Ilość i sposób wykonania prac plastycznych z kartonu: Grupa wykonała 3 prace:

- "Garaż wielopoziomowy "Park & Ride": Praca wykonana  została z pudła kartonowego oraz kartonowych rolek o różnych średnicach. Rolki zostały umieszczone przez dzieci w ramie kartonu i umocowane za pomocą kleju w sztyfcie (niektóre rolki zostały sklejone klejem "na gorąco").

- "Kolorowa ulica"- do wykonania ulicy zostały wykorzystane kartony po mleku,kefirze,maślance oraz inne pudelka. Zostały one oklejone kolorowym papierem. Z białej makulatury  wykonano okna i drzwi. Dzieci przyklejały białe elementy do ścian domów. Domy zostały umieszczone na tekturowej podstawie.

- "Wesoły pociąg": Do wykonania pracy wykorzystano pudła kartonowe w różnych rozmiarach. Pociąg składa się z lokomotywy,dwóch dużych wagonów oraz jednego małego wagonu. W pudłach wycięto otwory tj.okna,drzwi,prześwity.Otwory w wagonach dzieci zakleiły bibułą. Do wagonów i lokomotywy dokleiły koła oraz kolorowe światła wykonane z oklejonych pudełek.

4. Sukcesy i problemy jakie napotkało przedszkole w trakcie realizacji zadania:

- sukcesy: zaangażowanie rodziców, aktywność dzieci podczas wykonywania prac, integracja dzieci podczas wspólnej zabawy, wykonane prace służą do zabawy w sali przedszkolnej,

- problemy: brak,

galeria z realziacji zadania poniżej

Teatrzyk ekologiczny

W przygotowaniach do ekologicznego teatrzyku wzięło udział 18 dzieci z grupy 4-latków pod okiem 3 nauczycielek.

Przygotowano 18 kostiumów:

- 9 dla Duszków Leśnych

- 8 dla Dzieci

- 1 dla Śmieciożarłoka

wykorzystując głównie makulaturę, bibułę, plastik, folię aluminiową.

Projektowanie i wykonywanie prac odbywało się w czasie wolnym od zajęć przez 1 tydzień. Stroje recyklingowe inspirowane były lasem, w związku z czym powstała również dekoracja i potrzebne rekwizyty.

Teatrzyk odbył się w dn. 21 kwietnia o godz. 11.30 w sali 4-latków. Przedszkolaki przebrane w ekologiczno – teatralne stroje wcieliły się doskonale w swoje role podkreślając konieczność segregacji śmieci i zachowania porządku w lesie. Cały występ wraz z przebraniem się dzieci w kostiumy zajął około 40 minut, ale podziw, radość uczestników i duma uczestników trwała o wiele dłużej

W czasie realizacji tego zadania konkursowego niewątpliwym sukcesem okazał się pomysł zaproszenia rodziców na nasz spektakl i zarejestrowanie go na kamerze jako filmu. Rodzice pomogli też nam w zbiórce makulatury, elementów do dekoracji i strojów teatralnych.

galeria z realziacji zadania poniżej

MAJ

Lekcja edukacyjna o bateriach

Lekcja edukacyjna o szkodliwym działaniu baterii na środowisko i zdrowie człowieka została przeprowadzona w grupie 5-latków. Zajęcia przeprowadziła jedna nauczycielka w grupie 13 dzieci. we wstępie dzieci rozwiązywały zagadki o różnych urządzeniach działających na baterie i wyjmowały odpowiedni przedmiot z woreczka. Następnie wzięły udział w zabawie „Znajdź baterię”. Dzieci szukały poukrywanych w sali żółtych baterii. Wygrała dziewczynka, która znalazła ich najwięcej. Kolejnym zadaniem była gra drużynowa „Kto zbierze więcej baterii?”. Przedszkolaki rzucały kostką i wyciągały z pojemnika tyle baterii, ile wskazywała liczba kropek na kostce. Wygrała ta drużyna, której udało się zebrać więcej baterii. Kolejną rzeczą było poznanie budowy baterii, odnosząc jej budowę do cytryny. Dzieci dowiedziały się, że bateria tak jak cytryna zawiera w sobie kwas, który mógłby skazić rośliny, gdyby wsiąkł w glebę. Później wywiązała się pogadanka na temat „Dlaczego należy zbierać zużyte baterie i jak szkodliwy wpływ mają na środowisko?”. Aby podsumować zdobytą wiedzę przedszkolaki wykonały plakat „Zbierajmy zużyte baterie”. Dodatkowym zadaniem było wykonanie karty pracy „Urządzenia na baterie a urządzenia na prąd” oraz pokolorowanie kolorowanki ze złymi bateriami w lesie.

galeria z realziacji zadania poniżej

Plakat edukacyjny

 Grupa Tygryski (5-latki) wykonała 2 plakaty informacyjne. Dzieci biorących udział w przygotowaniu było 15. Pierwszy plakat przedszkolaki wykonały przyklejając napisy i obrazki na dużym arkuszu papieru. Drugi plakat to przestrzenna bateria wykonana z dużego pustego pudła i dwóch małych kartonów po mlekach. Dzieci okleiły je papierem samoprzylepnym i skleiły ze sobą na kształt baterii. Następnie dzieci narysowały flamastrami i kredkami oraz wycięły miejsca, gdzie zużyte baterie można oddać. Są to m.in.: przedszkole, sklep, specjalny zielony pojemnik na baterie. Przykleiły te obrazki na jednej stronie przestrzennej baterii. Kolejną rzeczą było narysowanie niebezpieczeństw grożących przy wyrzucaniu baterii do zwykłych koszy na śmieci, są to m.in.: zatrucie roślin, lasów, zatrucie rzek, wody, różne choroby u ludzi. Przedszkolaki nakleiły te zagrożenia na drugiej stronie baterii pomiędzy piorunem. W pracy pomagały dzieciom dwie nauczycielki i wszystko przebiegło bez problemu. Tygryski chętnie podjęły się tego zadania i wykonywały je z przyjemnością.

Ilość zebranych baterii to 30 kg.

galeria z realizacji zadania poniżej

CZERWIEC

Eko latawiec

LATAWCE  EKOLOGICZNE

Grupa wiekowa: dwulatki

Liczba dzieci: 11

Liczba nauczycieli: 2

Ilość prac: 6

Sposób realizacji zadania : Wykorzystanie gazet, worków na śmieci, torebek foliowych, starego parasola, nakrętek plastikowych, kubeczków, stelaże były robione z gałęzi i  starych listew drewnianych .

Sukcesy: Powstanie 6 latawców- i wszystkie poleciały J

Problemy : Jeden z nich po locie próbnym niestety uległ zniszczeniu.

 galeria z realizacji zadania poniżej

 
loading