wyszukajKatolickie Przedszkole im. Ks. Franciszka Blachnickiego

Katolickie Przedszkole im. Ks. Franciszka Blachnickiego przy ul. Sitarskiej 25 w Białymstoku, osiedle Białostoczek.

Placówka wspiera rodziny w jednolitym oddziaływaniu na dziecko w duchu wartości chrześcijańskich. Dzieci mają zapewnione warunki do integralnego rozwoju swojej osobowości. W planie dnia, oprócz zajęć dydaktycznych, realizowane są zajęcia z języka angielskiego, religii oraz zajęcia rozwijające: rytmika, orgiami, taniec, pantomima, konstrukcyjne.

Jesteśmy aktywni na rzecz ekologii. Systematycznie segregujemy śmieci, zbieramy makulaturę, nakrętki i zużyte baterie. W przedszkolu panuje rodzinna atmosfera i jest zapewnione bezpieczeństwo.

Dzieci wzrastają w systemie „rodzinkowym”, w którym młodsze uczą się od starszych, zaś starsze uczą się troski o innych.

MARZEC

Pomysły na wykorzystanie butelki PET

Dzieci z Katolickiego Przedszkola im. ks. F. Blachnickiego wykonały zabawki z butelek plastikowych. Wykonano 5 „łapaczek” – zabawek usprawniających koordynację ruchową, celność i zręczność oraz 3 zwierzątka. Zabawa łapaczką polega na podrzuceniu korkiem do góry tak, aby wpadł do czary. W pracy uczestniczyło pięcioro dzieci i dwie panie. Pomoc pań okazała się niezbędna do przecięcia butelki, około 12 cm od korka i wykonaniu otworów ostrym narzędziem w nakrętkach. Dzieci oklejały brzeg butelki kolorową folią, wiązały sznurek do butelki i do korka.

Pięcioro dzieci wykonało również z butelek po jogurtach zwierzęta – zabawki. Były to: krowa, świnka i koń. Pani wychowawczyni pomogła taśmą papierową umocować butelki w formie zwartej bryły. Dzieci kawałkami papieru i klejem stolarskim okleiły butelki. Na drugi dzień pomalowały je farbami akrylowymi. Następnie namalowały mazakiem lub nakleiły z kartonu brakujące elementy tak, aby powstały zwierzęta.

Praca przyniosła dzieciom wiele radości.

galeria z realizacji zadania poniżej

 

Ekologiczny Pokaz Mody

Dzieci z Katolickiego Przedszkola im. ks. F. Blachnickiego wykonały stroje z folii, tektury, plastiku i drobnego metalu. Powstały dwie sukienki, peleryna, okulary, kapelusz, dwie czapki oraz obuwie. W pracy uczestniczyło ośmioro dzieci i dwie panie. Z pomocą pań były rozcinane i formowane twarde materiały, tj.: tektura i metal. Dzieci wymyślały propozycje strojów lub dobierały materiały do powstających. Zadaniem dzieci było cięcie materiału, klejenie różnych powierzchni, malowanie i naklejanie. Przygotowywanie strojów pobudzało wyobraźnię dzieci i dawało dużo radości z tworzenia nowych rzeczy.

Po kilku dniach przygotowań, dzieci zaprezentowały stroje podczas pokazu mody. Zabawa z wykorzystaniem materiałów recyklingowych przyniosła dzieciom ogromną satysfakcję. 

galeria z realizacji zadania poniżej

 
loading