wyszukajJeżykowe Przedszkole

Jeżykowe Przedszkole

Eko-biżuteria na Dzień Kobiet

Pierwsze zadanie za nami!

W zajęciach twórczego recyklingu „Eko-biżuteria uczestniczyły wszystkie dzieci z czterech grup wiekowych. Nauczycieli zaangażowało się niewiele mniej bo aż siedmioro. Dzieci z wielkim zaangażowaniem robiły  eko biżuterię przyswajając jednocześnie wiedzę, w jaki sposób przy odrobinie chęci można połączyć oszczędność, pożyteczność i świetną zabawę! Przedszkolaki w swoich pracach wykorzystały  nakrętki, korki, druciki, folie aluminiowe i wiele innych materiałów. W wyniku tego, jakże ciekawego zadania powstało wiele ciekawych pierścionków, naszyjników, których nie powstydziłaby się  na pewno niejedna firma jubilerska.

Eko-przedstawienie na I Dzień Wiosny

21 marca z okazji I Dnia Wiosny dzieci z grupy "Niedźwiadków"  pod kierunkiem dwójki wychowawców przygotowały przedstawienie teatralne o tematyce segregacji śmieci.

Przepiękne stroje przygotowane przez uczniów wszystkim bardzo się podobały. Ważnym elementem przedstawienia była segregacja śmieci, które wrzucono do stojących w Sali koszy. Wszyscy zrozumieli, że tylko w ten sposób można walczyć o czyste lasy, podwórka, drogi, place zabaw.  Później przedszkolacy i nauczyciele rozmawiali o tym, jak ważne jest uświadomienie sobie, że dbanie o czystość przynosi korzyści ludziom i środowisku naturalnemu.
Apel zakończył się wesołym tańcem ekologicznym w którym udział wzięły wszystkie dzieci z przedszkola.

 

 
loading