wyszukajJeżykowe Przedszkole

Jeżykowe przedszkole, to przedszkole które jest za pan brat z ekologią.

„Jestem częścią przyrody i jestem za nią odpowiedzialny”- to hasło bardzo dobrze znane naszym przedszkolakom. Przez cały rok prowadzimy hodowlę warzyw w zielonych ogródkach a w sezonie także w ogródku przy przedszkolu, w których uczymy się jak pielęgnować i uprawiać rośliny.

Co roku bierzemy udział w akcji „Sprzątanie Świata ”, gdzie porządkujemy najbliższą okolicę. Włączyliśmy się także w zbiórkę baterii oraz realizujemy program "Kubusiowi Przyjaciele Natury".

MARZEC

Pomysły na wykorzystanie butelki PET

Pierwsze zadanie za nami!

W zajęciach plastycznych z wykorzystaniem butelki plastikowej uczestniczyły wszystkie dzieci z trzech grup wiekowych(53 dzieci). Nauczycieli zaangażowało się niewiele mniej bo aż siedmioro. Każde dziecko wykonało swoją oddzielną prace konkursową w wymyślonej przez siebie technice plastycznej. Dzieci w swoich pracach wykorzystały  bibułę, druciki, plastelinę, włóczkę i wiele innych materiałów. W wyniku tego, jakże ciekawego zadania powstało wiele ciekawych prac m.in. ośmiornica, wielkanocny zajączek, wiosenna pszczoła. Spośród tych wszystkich prac wyłoniliśmy wspólnie z dziećmi 4 prace, które chcemy przedstawić Państwu.

Naszym sukcesem jest na pewno to, że udało nam się zaangażować wszystkie dzieci do wykonania tego zadnia. A trudności? Trudności póki co brak :-)

galeria z realizacji zadania poniżej

 

Ekologiczny Pokaz Mody

 

galeria z realizacji zadania poniżej

KWIECIEŃ

 

Wykorzystanie kartonu

W zajęciach plastycznych z wykorzystaniem kartonu uczestniczyło 15 dzieci z trzech grup wiekowych. Nauczycieli zaangażowało się pięcioro. Każde dziecko wykonało swoją oddzielną prace konkursową w wymyślonej przez siebie technice plastycznej. W wyniku tego zadania powstał np. telewizor, w którym można oglądać bajki stworzone przez dzieci, superszybka wyścigówka, która zabierze nas dokąd tylko sobie zamarzymy oraz piękny zamek dla króla i królowej.

Sukcesem jest niewątpliwie to, że prace plastyczne wykonane przez dzieci nie tylko są ozdobą naszego przedszkola ale także służą dzieciom do świetnej zabawy, a trudności póki co brak :-)

galeria z realizacji zadania poniżej 

Teatrzyk ekologiczny

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi dzieci z grupy "Jeżyków"  pod kierunkiem dwójki wychowawców przygotowały przedstawienie teatralne związane z ochroną przyrody. Wystąpienie poprzedziła zbiórka makulatury, w którą włączyli się wszyscy dzieci, nauczyciele i rodzice.  Łącznie udało nam się zebrać 440 kg makulatury, a za zarobione pieniążki ze sprzedaży  pojedziemy na ekologiczną wycieczkę do Pentowa- Europejskiej wsi bocianów.

W swoim przedstawieniu Przedszkolacy  przybliżyli życie na Ziemi na której człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody. Wystąpienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji.

Przepiękne stroje przygotowane przez uczniów wszystkim bardzo się podobały.
Ważnym elementem przedstawienia była segregacja śmieci, które wrzucono do stojących w Sali koszy. Wszyscy zrozumieli, że tylko w ten sposób można walczyć o czyste lasy, podwórka, drogi, place zabaw.
Później przedszkolacy i nauczyciele rozmawiali o tym, jak ważne jest uświadomienie sobie, że dbanie o czystość przynosi korzyści ludziom i środowisku naturalnemu.
Apel zakończył się wesołym tańcem ekologicznym w którym udział wzięły wszystkie dzieci z przedszkola.

galeria z realizacji zadania poniżej

 
loading