wyszukajElastyczne Przedszkole przy WSE "Orzełek"

Elastyczne Przedszkole przy Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku "Orzełek" to miejsce przyjazne dzieciom, rodzicom i jego pracownikom.

W naszym przedszkolu chodzi o to, by było radośnie, ciekawie, przytulnie, by dzieci wchodziły z uśmiechem do swoich grup, czuły sie bezpieczne i szczęśliwe czekając na swoich rodziców. Obce są nam słowa "Nie da się! a bliskie "Potrafisz, dasz radę".

Ale to nie wszystko! Chcemy też być przyjaźni środowisku. Dlatego już teraz staramy się poprzez zabawę przekazać wiedzę o ochronie środowiska, segregacji śmieci, rozwijać szacunek do świata przyrody i zwierząt, uczyć jak nawet najmłodsi mogą oszczędzać światło, wodę i prąd. Czy to nie za wcześnie? Nikt tak nie powie, gdy usłyszy od swojego dziecka - "Mamo, tato muszę zakręcać wodę, bo nasza planeta się wtedy cieszy" :) Na naukę dobrych nawyków nigdy nie jest za wcześnie!

MARZEC

Pomysły na wykorzystanie butelki PET

 

JUŻ NIE BUTELKA

Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem plastikowych butelek odbyły się 17 marca. Brało w nich udział 7 dzieci z grupy „Papużki” oraz 2 nauczycielki. Butelki były malowane, wycinane, ozdabiane kwiatami z bibuły, oklejane. Zaangażowanie dzieci było ogromne, ponieważ prace wymagały precyzji, czasu i sporej inwencji twórczej. Co powstało? Dzieci wykonały 3 prace:

- „ Furby”- powstał z jednej butelki 5 literowej;

- „Gąsienica”- powstała z ośmiu  dolnych części butelek 1,5 litrowych, głowa z butelki 0,5 litrowej;

- „Wiosenna torebka”- powstała z jednej butelki 5 litrowej.

Sukcesem była współpraca dzieci podczas pracy, wzajemne pomaganie sobie, wspólne szukanie pomysłów oraz świadomość, że aby stworzyć coś fajnego wystarczy mała butelka i odrobina chęci. Jedynym problemem jest duża ilość plastikowych butelek, które jeszcze zostały, ale i one znajdą swoje zastosowanie w naszym przedszkolu. W zadanie zaangażowano kilkoro dzieci i ich rodziców.

galeria z realizacji zadania poniżej

 

Ekologiczny Pokaz Mody

 SUROWCE WTÓRNE NA WYBIEGU

Rodzice wraz z dziećmi zostali poproszeni o dostarczenie do przedszkola materiałów do ich wykonania i już następnego dnia magazynek przedszkola wypełnił się materiałami  recyklingowymi. W zajęciach brało udział 13 dzieci z grupy II „Sówki” i 2 nauczycielki. Dzieci szyły, wycinały, nawlekały, robiły kwiatki, sklejały, wybierały materiały, podawały pomysły i wyobrażenia jak chciałyby, by ich stroje wyglądały. Dzieci wykonały 13 różnorodnych strojów oraz nazwały: „Strój kosmity”, „Księżniczka”, „Mały kosmonauta”, „Gazetowe improwizacje”, „Bąbelkowy ufoludek” i wiele innych.  I tak 17 marca o godzinie 11:00 na widowni zgromadziły się dzieci z całego przedszkola - 40 osób oraz nauczycielki i personel naszego przedszkola. Dzieci odważnie zaprezentowały stroje, a profesjonalizmu mogą im pozazdrościć nawet doświadczeni modele. W trakcie realizacji zadania zabrakło tylko problemów. Było to świetne doświadczenie. Sukcesem było to, że potrafiliśmy wykonać naprawdę fajne i niepowtarzalne kreacje, pomysłodawcami których były same dzieci. A drugi sukces - zaangażowanie rodziców.

galeria z realizacji zadania poniżej

KWIECIEŃ

Wykorzystanie kartonu

Coś z kartonu? Nie ma sprawy! Gdy tylko pojawiły się pudła dzieciaki od razu zasypały nas pomysłami na ich wykorzystanie. W zajęciach wzięły udział dzieci w wieku 2,5 do 7 lat – około 37 przedszkolaków pod okiem 4 nauczycielek. Najmłodsza grupa „Wróbelków” wykonała pojemnik na kredki z rolek po papierze toaletowym – malowały, oklejały, sklejały. Były bardzo dumne, gdy układały do niego kredki :) Grupa „Sówek” zbudowała pociąg z kartonowych pudeł, postemplowała je farbami i chwilę później wyruszyła w pierwszą podróż. „Teatrzyk” – to pomysł i praca grupy starszaków –„Papużek”, które uwielbiają odgrywać scenki, bawić się w teatr i odgrywać rozmaite role. Starszaki wycinały, malowały, szyły i tak powstało niesamowite miejsce! To zadanie pokazało dzieciom jak bardzo są kreatywne, a nam dorosłym jak niewiele trzeba im do szczęścia. Dzieci poczuły się potrzebne i dumne z tego, co stworzyły. Sukcesem jest to, iż nawet nasze najmłodsze „Wróbelki” mogły wziąć udział w zadaniu. Problemy? Brak!

galeria z realizacji zadania poniżej

 

 
loading