wyszukajEdukacyjne Przedszkole Entliczek

W Naszym Przedszkolu wierzymy, że dzieci najlepiej się uczą przez zabawę. Staramy się aby rozwijały swój potencjał i zaspokajały swoją nieograniczoną ciekawość.

Skupiamy się na odnajdywaniu swojego "JA" oraz przekazywaniu dzieciom najważniejszych zasad, dzięki którym będą mogły szczęśliwie iść przez życie. Bo to jest właśnie najważniejsze. Radość Malucha.

MARZEC

Pomysły na wykorzystanie butelki PET

W ramach zajęć „Pomysły na wykorzystanie butelki plastikowej”  dzieci wykonały kilka przydatnych rzeczy. Dzieci z młodszej grupy wykonywały pszczółki z butelek. Najbardziej przypadło im do gustu napełnianie butelek bibułą i przyklejanie skrzydeł. Dziewięcioro dzieci stworzyło 4 piękne pszczółki, które są ozdobą naszego przedszkola.

Wszystkie dzieci z grupy starszaków dzielnie pracowały nad daniem nowego życia butelkom. Z okazji zbliżających się świąt, każde z dzieci wykonało pisankową doniczkę, w której zasialiśmy rzeżuchę. Powstał piękny ogródek z dziesięcioma donicami.  Podczas tworzenia tych prac było wiele radości. Przedszkolakom tak bardzo spodobało się wykonywanie prac plastycznych, że postanowiliśmy wykonać także świnki skarbonki, które stoją w naszej Sali.  Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy bardzo aktywnie wzięli udział w dostarczaniu nam plastikowych butelek.

galeria z realizacji zadania poniżej

 

Ekologiczny Pokaz Mody

Kolejne zadanie przyniosło przedszkolakom wiele radości. Z dużym zaangażowaniem wszyscy zabrali się za tworzenie ekologicznych strojów J Największym zainteresowaniem cieszyły się torebki foliowe z których Maluchy zrobiły przepiękne bluzki.  Dodatkowo dziewczęta były bardzo zainteresowane zaprojektowaniem sobie spódniczek.  Obie Panie chętnie pomagały dzieciom w trudniejszych czynnościach takich jak zszycie papieru czy folii. Wszyscy chętnie prezentowali swoje stroje. Użyliśmy torebek, starych płyt, gazet, skrawków bibuły, zszywek i dużej dawki kreatywności.

W tym miesiącu w Naszym Przedszkolu przeprowadziliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek. Bardzo dziękujemy Naszym wychowankom i ich rodzicom za czynny udział.

galeria z realizacji zadania poniżej

KWIECIEŃ

Wykorzystanie kartonu

Kolejne zadanie Konkursowe przysporzyło Przedszkolakom wiele radości. Rodzice bardzo aktywnie włączyli się w zbiórkę kartonów, za co serdecznie dziękujemy. Dzieci wykonały z kartonów samochody oraz drzewo, w dziupli którego zamieszkały niektóre przedszkolne pluszaki. Najwięcej problemów sprawiało dzieciom przecinanie kartonów, w tej czynności pomagały więc Panie Nauczycielki. Największą radość sprawiało malowanie farbami wykonanych prac. Starszaki były szczególnie dumne ze zrobienia drzewa, które jest przecież większe od nich.

W produkcji zostały wykorzystane: kartony, szary papier, taśma klejąca, klej, farby i dużo, dużo wyobraźni.

galeria z realizacji zadania poniżej 

MAJ

Lekcja edukacyjna o bateriach

W zajęciach wzięła udział grupa Starszaków, które już nie od dziś poznają tajniki dbania o środowisko. Bazą do przeprowadzanych zajęć była historia Elma i jego zabawki na baterie. Dzieci bardzo chętnie słuchały i odpowiadały na pytania nauczyciela. Podczas zajęć dowiedziały się co oznaczają słowa zużyte i recykling, poznały rodzaje baterii i dowiedziały się czym są akumulatorki, oraz zrozumiały, że akumulatorki zmniejszają zużycie baterii. Dzieci poznały skład baterii oraz konsekwencje nieodpowiedniego pozbywania się ich. Po zajęciach dzieci także potrafią rozpoznać znak „nie wyrzucać do kosza” który jest umieszczony na każdej baterii.

galeria z realizacji zadania poniżej

Plakat edukacyjny

Po Ekologicznych lekcjach Edukacyjnych przedszkolaki z Entliczka doskonale już wiedzą, co trzeba zrobić ze zużytymi bateriami. Grupa starszaków przygotowała plakat, który informuje nie tylko o tym, że baterie należy wyrzucać selektywnie (czyli do specjalnie przeznaczonych koszy), lecz także o tym, że poprzez takie zachowanie ratujemy naszą planetę.

Najwięcej radości sprawiło dzieciom tworzenie papierowych baterii. Problemy pojawiły się, przy cięciu bibuły na malutkie kawałki, ale i z tym sobie Nasze zuchy poradziły.

W maju w Naszym przedszkolu prowadzona była zbiórka baterii. Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za wkład w ochronę świata. Nazbieraliśmy aż 16 kg. To prawie kilogram na jedno dziecko.

galeria z realizacji zadania poniżej

CZERWIEC

Ekologiczny latawiec

Projektowanie własnego latawca to była świetna zabawa. Najwięcej radości sprawiło Starszakom oczywiście dekorowanie go. Przedszkolaki prześcigały się w pomysłach ale wszyscy zgodnie stwierdzili, że chcą aby to był „ICH” latawiec. Wybór padł na nazwę przedszkola napisaną na wierzchu oraz odbite dłonie wszystkich dzieci z grupy. Kiedy na latawcu z papieru pojawiło się dziesięć rączek, dodaliśmy wstążki z bibuły na ogonie i latawiec był gotowy. Najwięcej problemów stworzyło precyzyjne łączenie elementów, w czym Pani odrobinę pomagała.

Przedszkolaki od razu chciały iść wypróbować swój latawiec, co też zrobiliśmy. Na placu przedszkolnym było odpowiednio dużo miejsca, lecz niestety latawiec nie uniósł się wysoko, ponieważ zabrakło wiatru. Przedszkolaki i tak były ucieszone nowym latawcem i zapowiedziały kolejne próby.

galeria z realizacji zadania poniżej

 

 

 
loading