wyszukaj


Publikacje

Dzień otwarty w ZUOK w Białymstoku - zobacz jak powstaje zielona energia

Dzień otwarty w ZUOK w Białymstoku - zobacz jak powstaje zielona energia | Edukacja Ekologiczna - Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Białymstoku

W sobotę 18 listopada zorganizowany zostanie dzień otwarty, podczas którego będzie możliwość zwiedzenia zakładu i poznania zasad jego funkcjonowania włącznie z obejrzeniem hali przyjęć odpadów, sterowni z której kontrolowane są wszystkie parametry pracy zakładu oraz kotła w którym spalane są odpady.

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku to nowoczesny obiekt, w którym dzięki termicznemu przekształcaniu odpadów, produkowana jest zielona energia (elektryczna i cieplna). Spalarnia została oddana do użytku 1 stycznia 2016 r. Jest jedną z trzech pierwszych działających w Polsce. Instalacja jest elementem kompleksowego systemu gospodarki odpadami, który tworzą przede wszystkim selektywna zbiórka odpadów, spalarnia i nowoczesna sortownia.

Aby wziąć udział w zwiedzaniu należy przesłać zgłoszenie za pomocą formularza. Informacje na temat zwiedzania można uzyskać również pod numerem telefonu 85 678 49 21. Przed przesłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z zasadami obowiązującymi na terenie ZUOK Białystok.

Szczegóły dotyczące zwiedzania przesłane zostaną w wiadomości zwrotnej po przyjęciu zgłoszenia.

Wycieczki zorganizowane zostaną o godzinie: 10:00 i 11:30.

Szczegółowy regulamin, zasady organizacji wycieczek, poruszania się po Zakładzie, zasady BHP i PPOŻ dostępne są na stronie odpady.bialystok.pl/zwiedzanie-zakladu/

data publikacji: 2017-11-06

 
loading